Zobacz temat - [R200] Palety kolorów RAL
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Palety kolorów RAL

nanab - Pon Paź 08, 2018 22:28
Temat postu: [R200] Palety kolorów RAL
Czy istnieją jakieś odpowiedniki kolorów z palety rowera, np. z palety RAL? Mam kolor HAM(british racing green), na internecie wyczytałem, że to to samo co RAL6005, ale jak się okazało najwyraźniej napisał tak jakiś niewidomy, albo w inny sposób niepełnosprawny:

Po zimie będę robił kolejne zaprawki, przydało by się wiedzieć jaki kolor zamówić, mieszanie z próbki odpada, bo raz że 3x droższe niż gotowa puszka, dwa że i tak nie trafiają w ten sam kolor.

flapjck1 - Wto Paź 09, 2018 10:39

Ral to lakiery przemyslowe, odcienie roznia sie w zaleznosci od producenta i to w zaden sposob nie jest metoda na naprawe lakiernicza nadwozia samochodu osobowego - chyba ze jestes niewidomy lub masz wy..bane na estetyke :)


Jestes skazany na mieszalnie - z drugiej strony na naprawe blotnika ile bedziesz potrzebowal? 3-4 setki? To az takie drogie nie jest

Remigiusz - Wto Paź 09, 2018 16:35

Nie ma odpowiednika RAL lakier w lakierni drogi nie jest :-)
nanab - Wto Paź 09, 2018 16:50

No własnie na estetykę nie zwracam szczególnej uwagi, ma po prostu nie zgnić, nie mieć dziur itd. :) Ale jeśli za taką samą(albo podobną) cenę mogę mieć dobrze dobrany kolor, to chętnie bym skorzystał.
Puszka niecałe 300ml netto wychodzi ok 50zł w mieszalni, podobny jakościowo lakier gotowy to niecałe 20zł. A mam "trochę" więcej do zrobienia niż błotnik, t.j. 3 błotniki(byłyby 4, ale 1 wymieniam), progi x2(otwory pod kołki mocujące ozdobne listwy+okolice śrub trzymających przednie błotniki), drzwi x1 i klapa bagażnika i może maska, tak 3-4 puszki bazy musiałbym liczyć.

Remigiusz - Wto Paź 09, 2018 19:40

Przemaluj całe auto wałkiem i tyle będziesz miał tanio i w tym samym kolorze.
seraph - Wto Paź 09, 2018 20:06

Albo walnij sobie "barankiem" czarny pasek dookoła auta. Kiedyś widziałem taką Ibizę i nie wygląda to wcale tak tragicznie - powiedziałbym, że jak jest równo i z głową to nawet lepiej niż te niektóre tandetne nakładki na nadkola.
Ja mam póki co tak progi zrobione aż do linii drzwi, bo najważniejsze, że te progi w ogóle jeszcze są :mrgreen: Na błotniki się nie odważyłem, ale sytuacja się chyba wyklaruje na wiosnę...