Zobacz temat - [R75] Szarpanie kierownicy przy hamowaniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Szarpanie kierownicy przy hamowaniu

darekkojak1 - Pon Paź 15, 2018 11:10
Temat postu: [R75] Szarpanie kierownicy przy hamowaniu
Witam od niedawna pojawił mi się problem z szarpaniem kierownicy przy hamowaniu z najczęściej większych prędkości, auto dużo jeździ po autostradach w Niemczech. Około 4 miesięcy temu wymieniłem na nowe tarcze i klocki z przodu na MIKODA, te nawiercane i nacinane, po wymianie było wszystko ok. Teraz zmieniłem koła na zimowe i na drugich felgach i jest to samo, odrazu wymieniłem też te cienkie drążki co są przy Mc personie, jednak nic to nie dało. Jaka to może być przyczyna, może ktoś miał podobno objawy?
tomi24lbn - Pon Paź 15, 2018 14:45

Krzywe tarcze :razz:
darekkojak1 - Pon Paź 15, 2018 17:37

To jak nagle się wykrzywily czy co. Niby Mikody to są dobrej jakości.
tomi24lbn - Pon Paź 15, 2018 20:31

darekkojak1 napisał/a:
Niby Mikody to są dobrej jakości.

Mikoda polski producent :razz:
Dobre to są firmy ATE, Mayle, TRW .itp
Mayle mam ponad 4 lata zero drgań piszczenia itp.

sash997 - Pon Paź 15, 2018 20:38

mikoda to dobre tarcze, każde potrafią sie skrzywić, zjeździłem jakieś najtańsze chińskie nonamy i było ok a ojcu w takim samym aucie ate sie skrzywiła... więc poco przepłacać jeśli jeździ sie nie wyczynowo niema sensu kupować drogich tarcz trw, mikoda wystarczą do zwykłej jazdy i tyle
dzelo23 - Pon Paź 15, 2018 22:46

Ja mikody nawiercane, nacinane mam od kilku lat i nie narzekam.
darekkojak1 - Pon Paź 15, 2018 22:49

Czyli co to napewno będą tarcze nic innego nie wchodzi w grę?
nanab - Wto Paź 16, 2018 13:07

Żeby wiedzieć napewno to trzeba zdjąć koło i pomierzyć, jak mają bicie to zdjąć tarcze i pomierzyć piastę.
darekkojak1 napisał/a:
To jak nagle się wykrzywily czy co. Niby Mikody to są dobrej jakości.

Mikoda to polska produkcja czyli to co chinol tylko drożej o gorsza jakość. A wykrzywić się mogły od jednego hamowania.

SeniorA - Wto Paź 16, 2018 14:56

darekkojak1 napisał/a:
nagle się wykrzywily
rozgrzane tarcze + kałuża
Sintram - Wto Paź 16, 2018 19:17

Miałem to samo i okazało się że to nie były tarcze tylko tuleja wahacza była wybita. Drżenie występowało własnie przy hamowaniu z dużych prędkości.
maciejk1980 - Nie Paź 28, 2018 21:25

to drganie tez moze byc spowodowane przez ten znany problem kiedy naciskasz na pedal hamulca przy stopie a obroty spadaja do 600 i silnik prawie gasnie, trzeba spuscic z pedalu i jeszcze raz nacisnac i wtedy obroty wracaja do normy 750, zobacz czy to nie to powoduje te drgania
tez mialem podobne drgania przy wiekszych predkosciach przy hamowaniu, wczoraj bylem na corocznym przegladzie i wszystko w zawieszeniu przednim ok, tarcze maja 10k przejechane

darekkojak1 - Pon Paź 29, 2018 08:25

Przegląd to jest wogole do niczego, miałem wysłany przedni amortyzator a na przeglądanie wyszło że jest wszystko ok. Na pewno problem moim zdaniem nie dotyczy tarcz, ostatnio właśnie słyszałem jakieś takie drżenie jak najechalem na dziurę przy małej prędkości. Moim zdaniem będzie to tuleja wahacza lub nawet amortyzator. Pojadę na trzepaki to zobaczymy co powiedzą
maciejk1980 - Pon Paź 29, 2018 22:46

ja mam problem z pukaniem/stukaniem kiedy jade po kostce brukowej, wymienilem wszystko w przednim zawieszeniu, na przegladzie kiedy sprawdza sie amortyzatory nic nie slychac, jedynie jak po kostce brukowej jade lub przejezdzam przez tory kolejowe lub cos podobnego
tommasino - Wto Paź 30, 2018 11:26

maciejk1980, a czy ten stukot to nie jest coś luźnego w kole zapasowym???? Wyjmij wszystko z bagażnika i sie przejedź.
maciejk1980 - Wto Paź 30, 2018 21:44

nie nie to specyficznie slychac z przodu, po wymianie poduszek i lozysk nad amorami troche ustalo ale nie na dlugo, (poduszki byly uzywane)
tommasino - Sro Paź 31, 2018 12:33

w takim razie są to końcówki drążka stabilizacyjnego. Najczęściej one padają
BetJar - Czw Lis 01, 2018 18:53

tommasino napisał/a:
Najczęściej one padają

Średnio, co pół roku ;-) no ale może tylko ja mam takiego pecha.