Zobacz temat - [R75] Lusterko wsteczne fotochromatyczne
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Lusterko wsteczne fotochromatyczne

encor - Czw Paź 18, 2018 21:55
Temat postu: [R75] Lusterko wsteczne fotochromatyczne
Witajcie,

Mam nietypowy problem z fotochromatycznym lusterkiem wstecznym. Od jakiegoś czasu lusterko nie ściemnia się podczas jazdy na wprost. Jeżeli jadę w linii prostej i jedzie za mną jakiś samochód to lusterko się nie ściemnia.

Natomiast jeżeli jadę np. po lekkim łuku drogi czy też zjeżdżam ze wzniesienia, to wtedy lusterko przyciemnia się, gdy jest za mną jakiś samochód. Czyli jednym zdaniem, działa pod jakimś kątem tylko nie na wprost.

Zagłówki z tyłu mam obniżone najbardziej jak tylko się dało, zmieniałem również ustawienia lusterka, oczywiście tak, abym w miarę możliwości coś widział i nie pomogło. Nie mam pojęcia, dlaczego tak się dzieje. Ktoś już miał taki problem?

christopher7 - Nie Paź 21, 2018 16:50

Ciekawostka. Coś z samym sensorem nie tak? Może w środku się mechanicznie jakimś cudem przemieścił?
Zakładamy oczywiście że lusterko jest czyste a żadna wielka mucha nie zostawiła jakiejś pamiątki centralnie w okienku sensora :wink:

encor - Nie Lis 18, 2018 20:32

christopher7, Być może tak jak mówisz, że coś się delikatnie obniżyło. Usunąłem środkowy zagłówek z tyłu i ściemnianie lusterka zaczęło działać.