Zobacz temat - [Freelander] Gniazdo zapalniczki w bagażniku...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Gniazdo zapalniczki w bagażniku...

krokodylek - Sro Lis 14, 2018 11:12
Temat postu: [Freelander] Gniazdo zapalniczki w bagażniku...
... chcę założyć :)
Cześć, czy ktoś z Was zakładał u siebie? Chętnie skorzystam z doświadczeń kolegów w tej materii (żeby mnie potem los nie doświadczył :) )
Chodzi mi oczywiście o to skąd wziąć prąd, żeby był tak jak w innych gniazdkach zapalniczki dopiero po przekręceniu kluczyka.
Przeczytałem post "[Freelander] Montaż haka - elektryka podłączenie" i zaciekawiło mnie to białe gniazdo, które opisuje kolega. Może z niego coś by się dało pociągnąć.
Mam taką teorię że ono jest do podłączenia dodatkowego gniazda dla przyczepy kempingowej i tam powinien być odpowiedni pin? Więc chyba można by się tam podłączyć? jak myślicie?

[ Dodano: Sro Lis 14, 2018 11:12 ]
Już założyłem. To białe gniazdo to punkt zbiorczy wielu kabli do masy, jest jeszcze takie żółte ale to po prostu zwora wielu kabli ze sobą. Tak że plus pociągnąłem od gniazda tego między fotelami przednimi, dalej pod dywanikiem i do boku bagażnika (tego gdzie jest podświetlanie bagażnika). Minus podłączyłem do śruby tego białego punktu zbiorczego masy. Wyszło bardzo ładnie, nawet niechcący wyszło mi to gniazdo podświetlone od środka bo żarówka podświetlania bagażnika świeci też przez to gniazdko :)