Zobacz temat - [R45] wyciek oleju na zimnym silinku z pod uszczelki głowicy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] wyciek oleju na zimnym silinku z pod uszczelki głowicy

reeadon - Pon Lis 05, 2018 20:06
Temat postu: [R45] wyciek oleju na zimnym silinku z pod uszczelki głowicy
W 2017 w maju wymieniłem uszczelkę na stary typ wzmocniony, oczywiście + nowe śruby i planowanie głowicy. Wszystko jak powinno być. Niestety w grudniu gdy auto stało 2 tyg u mechanika zauważyłem krople oleju w miejscu zaznaczonym na zdjęciu. Potem auto było używane co 2-4 dni i sytuacja się nie powturzyła. Teraz gdy zrobiło się trochę chłodniej i auto postało 6 dni kropla znowu się pojawiła. Lecz gdy jezdze tak co 2-4 dni zero wycieku. Przed wymianą uszczelki też mi ciekło w tym miejscu ale także jak jezdziłem często i nie kropla tylko w większej ilości, że kapało po bloku.

Auto bez żadnego objawu HGF, płynu nie ubywa, bądź przybywa, płyn, bagnet, korek czysty. Wcześniej przed wymianą dostawały się spaliny do układu chłodzenia i wywalało mi płyn. Rozumiem, że jak stoi te 6-8 dni metal się trochę ,,skurcza" itp. ale martwię się, że czeka mnie ponownie wymiana uszczelki.

Co sądzicie ? Auto od wymiany przejechało zaledwie 12k (zdjęcia przykładowe)

AndrewS - Wto Lis 06, 2018 00:39

Ja bym to zostawil w spokoju i obserwowal, z tego miejsca jest dosc daleko do kanalu olejowego w glowicy, na pewno nie wydostaje sie olej gdzies wyzej ??
dzelo23 - Wto Lis 06, 2018 06:06

Popatrz dokładnie na uszczelke po stronie łączenia silnika że skrzynia biegów, może tam puszczać i spływać w zaznaczone miejsce.