Zobacz temat - [MG TF / MGF] Jaki płyn do zawieszenia?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

MGF i MG TF - [MG TF / MGF] Jaki płyn do zawieszenia?

magnes - Wto Lis 13, 2018 21:15
Temat postu: [MG TF / MGF] Jaki płyn do zawieszenia?
Pytanie mam o płyn do "napompowania" zawieszenia.
Poczytałem kilka wątków i tak jak wiem (chyba) jak wykorzystać tawotnicę jako "pompkę" to nie znalazłem konkretnych informacji czym ten układ napełnić.
Są wzmianki o "specjalnym płynie" ale nigdzie nie znalazłem konkretnej nazwy.
Za to znalazłem informację o miksturze: płyn do chłodnic + denaturat + (albo i nie) woda :shock:
To jak to jest z tym płynem?
Podpowie ktoś jak to się nazywa i gdzie to kupić?
A ta "mikstura" - czemu taki skład? Po co ten denaturat? A woda?

edit.
Heh, słabo szukałem - sam sobie odpowiem :roll:
Znalezione w dziale Rovera 100


Cyt.
"Wysłany: Sro Maj 23, 2007 20:24
pawka napisał/a:
a gdzie można nabyć płyn do zawieszenia??
pozdawiam


:mrgreen: Zrób sobie sam :mrgreen:

zanim podam przepis napisze tylko, iż płyn ten był porównywany z oryginalnym w laboratorium chemicznym i różnice są praktycznie zerowe w odczynnikach.

Kupujemy 3 litry denaturatu :D i 3 litry dobrego KONCENTRATU chłodniczego (polecam koncentrat CASTROL ANTIFREEZEE, SHELL ANTIFREZEE lub Prestone) i mieszamy za sobą wiadomo w stosunku 1:1. I gotowe:)
Castrol ok 15-20zł za litr.
Denek ok 6zł za litr.
Co daje nam ok 84 - 104zł za 6 litrów czyli 17zł za litr a w serwisie płyn MG Rover Hydrolastic Suspension Fluid ok 40zl/litr.
Mój Roverek jeździł na tym 6a lat i nie było problemu.
Skoro nie ma różnicy to po co przepłacać?
_________________
Pozdrawiam
7Tomi"

Malignus - Sro Lis 14, 2018 15:38

Do MGF-a uzywalem takiego - Hydrolastic suspension fluid,5l w plastikowej bance.Cena około 25f i dedykowany do mini,roverka i mg.Oczywiscie Ebay UK.
magnes - Nie Kwi 03, 2022 23:29

Zastosowałem tą miksturę denat + płyn do chłodnic. Trochę "zabawy" było aby to napompować tawotnicą, ale ostatecznie auto sobie elegancko wypoziomowałem. :cool:
Malignus - Pon Kwi 04, 2022 16:05

Ogolnie sklad jest taki sam co w ori plynie.Pompke mozna zbudowac samemu i wlasnie napompowac tak jak Ty to zrobiles.Przesmaruj jeszcze kalamitki na wachaczach (od gory je wyczujesz) i mozesz sie cieszyc Efkiem ktory dobrze sie prowadzi i ma spory komfort po tych zabiegach
magnes - Pon Kwi 04, 2022 16:23

Malignus napisał/a:
i mozesz sie cieszyc Efkiem ktory dobrze sie prowadzi i ma spory komfort po tych zabiegach


Ja w tym dziale trochę "zastępczo" - pacjentem nie był F/TF tylko... Austin Allegro ;-)

Ale F/TF to jest takie auto które jeszcze sobie kiedyś kupię :cool: