Zobacz temat - [ R 400] Nie zapalił. Nie słychać pompy paliwa.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [ R 400] Nie zapalił. Nie słychać pompy paliwa.

fredii - Pią Lis 30, 2018 23:08
Temat postu: [ R 400] Nie zapalił. Nie słychać pompy paliwa.
Cześć


Spotkała mnie ostatnio niemiła niespodzianka. Samochód nie zapalił. Pompy paliwa w baku nie było słychać. Laweta wzięła Roverka do serwisu. Tam po kilku chwilach zdiagnozowali usterkę. Jeździłem cały dzień i nic nie wskazywało, aby to nie było to, ale było dobrze, bo jednak w ten dzień po naprawie jeździłem. Jakiś tam kabelek od przekaźnika czy coś było przepalone, urwane nie wiem dokładnie. Dzisiaj z rana wsiadam i znowu pompy nie słychać tylko takie cykniecie pod maską, rozrusznik kręci normalnie. Zamknąłem samochód na kilka chwil i poszedłem do domu. Po kilku minutach wsiadam i zaskoczył ( pompę było słychać). Po zatankowaniu kicha. Już nie odjechałem tylko laweta mnie wzięła. Do tej pory nie wiedzą, co jest, ale wiem, że pompy paliwowej jeszcze nie sprawdzili, bo nie zdążyli. Czy możliwe, aby roczna pompa już nawaliła czy może to jeszcze coś innego? Dajcie jakąś wskazówkę, bo samochód potrzebny a przez tyle lat spisywał się bardzo dobrze i nie miał takich fochów.

Dzięki za pomoc

Linkoln60 - Sro Gru 19, 2018 20:40

Mam 400 i miałem takie problemy, polecam sprawdzić
-wtyczkę przy cewce zapłonowej
-akumulator (serio mój był 4 letni a działo sie podobnie wymieniłem połowe sprzętu pod maską a okazało sie ze to akumulator) jak masz to daj od innego auta
a co do rozrusznika to kreci normalnie ? czy nie wyskakuje ?