Zobacz temat - [MG ZT-T] Prośba o pomoc w ocenie auta z Gdańska
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - [MG ZT-T] Prośba o pomoc w ocenie auta z Gdańska

mr - Sro Sty 02, 2019 16:25
Temat postu: [MG ZT-T] Prośba o pomoc w ocenie auta z Gdańska
Witam,

Link do ogłoszenia; https://www.otomoto.pl/of...y-ID6Bzedd.html

Może ktoś był, oglądał ? Sprzedający znany z tego wątku; https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=107490

W przebieg nie wierzę, papierów na wymianę sprzęgła, docisku, wysprzęglika oraz koła dwumasowego brak.

Mam do Gdańska trochę kilometrów i mieszane uczucia - może ktoś coś wie o tym aucie, byłbym wdzięczny :)

Pozdrawiam

tommasino - Czw Sty 03, 2019 08:44

mr, po samym ogłoszeniu i pochodzeniu auta moge Tobie coś napisać o aucie.

Przede wszystkim talbice CE. Auto pochodzi z regionu Campania z Caserty. Jest to miasto położone niedaleko Neapolu. Wiem bo byłem tam trochę :mrgreen: i wiem w jakim stanie są tam auta, jak się o nie dba.

Przebieg??? jak najbardziej może być prawdziwy. Auta poruszające sie w tym regione mają przebieg głównie zrobione po mieście.
Jednakże, również w tym regionie nikt nie dba o auta. Mechanicy są nieuczciwi, kombinuja jak tylko mogą. Oby najtańszym kosztem. Czasem zamiast wstawić nową cześć to ją poprostu usuwają. Czysta rzeźba.
Auto na 100% malowane do okoła. Nie musi być to auto powypadkowe, aczkolwiek z pewnością było odrapane i poobijane z każdej strony. Ciasne uliczki i dosłownie parkowanie na styk lub też jak brakuje kilka centymetrów to na siłę stosuje się przepychanie auta zderzakiem. Jak to się mówi "jak sie popieści to się zmieści" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Rdzy raczej nie będzie mieć i to jest plus.
Ogólnie? Auto nie warte uwagi. Zwłaszcza za tą cenę i rejon Włoch z którego pochodzi auto.

mr - Czw Sty 03, 2019 15:46

Dzięki wielkie :) Potwierdziłeś moje obawy, nie będę tracił czasu na ten szpachlowóz :mrgreen:
iktorn73 - Pią Sty 04, 2019 11:10

No i przy tym przebiegu wymienione sprzęgło i dwumas? To co on ciągał przyczepy?
tommasino - Pon Sty 07, 2019 01:29

iktorn73 napisał/a:
No i przy tym przebiegu wymienione sprzęgło i dwumas? To co on ciągał przyczepy?



jazda po okolicy, w której dość zrywnie należy często ruszać szybko zużywa poszczególne części.

iktorn73 - Sro Sty 09, 2019 12:57

To trzeba by faktycznie zrywać non stop, miałem R75 z przebiegiem 220 tys i nic nie wymieniałem, mój szwagier ma R75 z przebiegiem 320 tys. i również nic jeszcze nie wymieniał (co prawda przebieg z tras w Niemczech i Holandii). Jak czytam że ktoś ma auto z przebiegiem 130 tys. i wymieniał połowę podzespołów to podejrzewam że przebieg jest "troszki" nie taki :)
miniver - Pią Sty 11, 2019 00:43

iktorn73 napisał/a:
To trzeba by faktycznie zrywać non stop, miałem R75 z przebiegiem 220 tys i nic nie wymieniałem, mój szwagier ma R75 z przebiegiem 320 tys. i również nic jeszcze nie wymieniał (co prawda przebieg z tras w Niemczech i Holandii). Jak czytam że ktoś ma auto z przebiegiem 130 tys. i wymieniał połowę podzespołów to podejrzewam że przebieg jest "troszki" nie taki :)


Może auto od kobiety;) Skoro dowodów brak może te podzespoły wcale nie były wymieniane... tylko autor lubi ubarwiać swoje ogłoszenia..

iktorn73 - Pią Sty 11, 2019 10:28

A to jest też możliwe :)
tommasino - Sob Sty 12, 2019 16:56

Własnie to co pisałem wcześniej. W rejonie Campanii nagminnie tak kombinują. Sam przeżyłem taką naprawę na własnej skórze. Oddałem auto do mechaniora na wymianę termostatu. Ten zamiast mi go wymienić to wyciął środek. Auto nie mogło wogóle złapac odpowiedniej temperatury.
Do Polski przyjechalem praktycznie na zimnym silniku.