Zobacz temat - [R75] brak spryskiwaczy, samoczynne wycieraczki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] brak spryskiwaczy, samoczynne wycieraczki

tmk752 - Czw Sty 10, 2019 08:51
Temat postu: [R75] brak spryskiwaczy, samoczynne wycieraczki
Siemanko. Od dwoch lat auto poprostu dzialalo i jezdzilo, przy minimalnym wkladzie i wymianie podstawowych czesci (drazki etc). Az zaczalem autko mocno chwalic. No i niestety wysypal sie bardzo denerwujacy problem. Wycieraczki po jakies pol godzinnej jezdzie same sie wlaczaja. Dodatkowo do dna zuzylem plyn do spryskiwaczy. Pomijam fakt ze nigdy nie pojawiala mi sie kontrolka od spryskiwaczy i zawsze dolewalem jak go poprostu braklo. Ok do brzegu.

Obecnie nie mam spryskiwaczy, przy wcisnietej manetce wycieraczki sie wlaczaja, nie slychac silniczka oraz nie mam zaklocen na radiu (wczesniej mialem przy wlaczonych spryskiwaczach ;)
Sorawdzilem grodz gdzie siedzi BCU i odplywy - suche i drozne
Sprawdzilem bezpieczniki w komorze silnika i kabinie (F09 F30 jesli dobrze pamietam)- sprawne
Zostawienie samochodu na kilka godzin w cieplym garazu nie pomoglo.

Wpadlem na pomysl zeby sprobowac pistolet ze sprezonym powietrzem wlozyc i odpalic w zbiorniku na plyn i sprawdzic czy zmieni barwe od "gnoju"
Nastepnie planuje wymienic kostke stacyjki bo czytalem ze to pomagalo. Mozecie podac numer czesci ktora pasuje? Nie bede musial wymieniac kluczyka?

Dzieki za pomoc

Aha jeszcze jedno. Podejrzewam ze skonczy sie na wymianie przewodu zasilajacej pompke spryskiwaczy. Ale sam sobie z tym nie poradze. Mozecie polecic kogos w okolicach Katowic - Bielska Bialej?

0L0 - Czw Sty 10, 2019 09:42

Zacznij lepiej od sprawdzenia samej pompki z zewnętrznego źródła zasilania.

Jak nie będzie pracowała, a przy kontakcie ze stykami będzie sporo iskrzenia to na 90% pomoże usunięcie diody między plami + i - przy silniczku (obudowa pompki dość łatwo się rozpoławia).

tmk752 - Czw Sty 10, 2019 09:55

Dzieki za odpowiedz, ale prosilbym jasniej. Dla mnie jakikolwiek dostep do pompki wiaze sie z rozbieraniem zderzaka i nadkola. Jesli dobrze Cie rozumiem, powinienem podpiac sie z zasilaniem (jakim V) w BCU? A moze sprobowac przez TOAF - zdalna kontrola, jest tam opcja spryskiwaczy?
0L0 - Czw Sty 10, 2019 17:30

Ściągnij zderzak i wyjmij pompkę - to jest parę minut roboty.
Napięcie - ok. 12V

MaReK - Nie Sty 13, 2019 15:38

I tak dla pewności popraw punkty masowe.