Zobacz temat - [ROVER 214Si] Bagażnik
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [ROVER 214Si] Bagażnik

Wojdi123 - Wto Lut 19, 2019 16:17
Temat postu: [ROVER 214Si] Bagażnik
Witam , pytanie odnośnie Rover 214si , czy jeśli samochód jest otwierany i zamykany z pilota to bagażnik też tak powinien się zamykać i mam gdzieś przewody nie pociągnięte ? Czy po prostu bagażnik w tym modelu był zawsze z kluczyka zamykany? Przy zamykaniu lub otwieraniu nie słychać w okolicach bagażnika pracy pompki.
seraph - Wto Lut 19, 2019 18:21

Oczywiście, że jest podłączony do centralnego. Cóż byłby to za centralny na 4 drzwi? :mrgreen:

Elektryka do zamka idzie przez wiązkę tylnej klapy u góry po prawej. Przetarcie przewodu w tym miejscu to jest bardzo częsty problem. Sprawdź jednak najpierw siłownik zamka, bo łatwiej.

Wojdi123 - Sro Lut 20, 2019 12:17

ok a siłownik znajdę bezpośrednio przy zamku tak ? A jak przewód by był przetarty nie powinienem słyszeć gdzieś ulatującego powietrza w okolicach bagażnika ? bo nie ma żadnej reakcji przy bagażniku wciskając przycisk zamknięcia/otwarcia samochodu :)
Zigg - Sro Lut 20, 2019 13:22

Wojdi,
z tego przewodu to możesz usłyszeć jedynie ulatujące elektrony, bo powietrza ni w ząb tam nie znajdziesz :)

seraph - Sro Lut 20, 2019 15:01

Wojdi123 napisał/a:
ulatującego powietrza


:shock: Skąd pomysł, że centralka jest pneumatyczna? :shock: Jest jakiś model samochodu, który w ogóle ma takie coś?

Słyszałem, że jakaś stara limuzyna Mercedesa miała nawet szyby w drzwiach napędzane hydraulicznie, ale to nie jest egzotyka na miarę Rovera :mrgreen:

Wojdi123 - Sro Lut 20, 2019 16:00

Przepraszam za pomyłkę , w golfie 3 miałem pociągniętą pneumatyke jeśli chodzi o centralne zamykanie i stąd byłem przekonany że w większości samochodów tak jest :smile:
seraph - Sro Lut 20, 2019 16:15

Wow, ale dziwacznie, ale rzeczywiście tak tam jest. Rozwiązanie widać nie zbyt trafione skoro się nie przeszło na późniejsze modele. Zresztą cały Golf 3 jest dyskusyjnie udany...
Wojdi123 - Sro Mar 13, 2019 10:54

No co prawda to prawda , jest wiele mankamentów które już wychodziły po 20 latach życia tego golfa , mimo to jednak swoje u mnie pojeździł i byłem w miarę zadowolony lecz jednak przyszedł czas, że do dziecka nie bardzo nadaje się golf kilka cm od ziemi z 2.0l silnikiem idącym jak przecinak i zmieniłem na Roverka :D

[ Dodano: Sro Mar 13, 2019 10:54 ]
Jeśli jesteśmy już przy bagażniku to nie będę otwierał nowego tematu :) kolejny problem to pompka pompuje ale plynu na tylnej szybie nie ma :D odnalazłem przewod gumowy w lewym rogu i jest on odpięty od reszty która się gdzieś straciła na dole , jak wydostać ten przewod i złączyć z górą? jak zdjąłem materiał z lewej strony bagażnika to jest pociągnięty jakiś cienki przewód wygląda to właśnie na sprysk, ale jak ciągnę go na siłę nie ma szans żeby poszedł.