Zobacz temat - [620si] po odpaleniu gaśnie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [620si] po odpaleniu gaśnie

Draconic - Sob Lut 23, 2019 23:32
Temat postu: [620si] po odpaleniu gaśnie
Witajcie.
Jestem tu nowy, jestem Dawid, mam Rovera 620si od ponad roku. Witajcie

Wszystko cacy, nie zawodzi mnie to auto i jestem ogólnie zadowolony, ale jest jeden problem.
Auto odpala przeważnie od pierwszego "strzala", ale odkąd go mam gaśnie po odpaleniu zanim się rozgrzeje, stopniowo spada z obrotów aż gasnie. Cały "proces" trwa 20-60sekund. Po odpaleniu i krótkiej chwili zanim zgaśnie strasznie kopci i czuć benzynę. Po rozgrzaniu do optymalnej temperatury wszystko jest jak powinno ma moc i na benzynie i gazie. Gaz jest sekwencyjny stag 400 i myślę że to nie ma nic wspólnego z usterka.
Usterka uprzykrza jazdę bo zanim się rozgrzeje gaśnie po wciśnięciu sprzęgła więc jest niekonfortowo.
Dodatkowo znalazłem temat na elektrodzie opisujący mój problem, może coś pomoże :
Temat
Znam sie hobbystycznie na mechanice ale może ktoś wie dokładnie co to może być, ja bym obstawial sondę. Przewody były wymieniane razem z kopułka i palcem. Może świece, nie zmieniałem ich jeszcze. Co o tym myślicie?

Zajacowa666 - Pon Lut 25, 2019 00:10

Mam podobny problem, jak ruszam odrazu po odpaleniu to przy wciśnięciu sprzęgła gaśnie, trzeba poczekać ok minuty aż załączy się ssanie, jak sie rozgrzeje jest ok, może zacznij od wyczyszczenia przepustnicy i krokowca ja się jakoś do tego nie mogę zabrać, może to być też czujnik temperatury, raczej nic poważnego. ;)
tomii620si - Pon Mar 04, 2019 20:35

wyreguluj se zawory :)
Regulowane są ręcznie :)

dzelo23 - Pon Mar 04, 2019 20:50

Yyyyy, Tomii620si pewny jesteś? Jak szukałem popychaczy hydraulicznych do k seri to się okazało że identyko są w t serii.
tomii620si - Pon Mar 04, 2019 21:08

No w koncu pare hond mialem i raz kupilem accorda z f18 niby uszkodzonego.. Wlasnie z podobnymi objawami.. Okazalo sie ze zawory do regulacji i auto jak nowe...

T seria czy K seria maja hydrauliczne wiec inna bajka ale sam wiesz ze silniki rovera to wielkie lego.. Od L do T a od T do K serii pasuja graty

Draconic - Pon Mar 04, 2019 22:48

Przepustnice przeczyscilem nic nie pomógło.
Przez zawory by były takie objawy? Jak się rozgrzeje do tych 70*C to chodzi bardzo dobrze ma moc itd
Mi się wydaje że to sonda bo strasznie wali benzyna jak odpalam. Później jest wszystko ok, ma obroty jałowe równe na benzynie i LPG. Ładnie cyka
Jakie powinny być luzy to jutro sprawdzę?

tomii620si - Pon Mar 04, 2019 22:58

Nie pamiętam.. Wklep luzy zaworowe f20z1 to Ci pokaze..
Mialem to samo..
Zimny ciezko palil.. Walilo benzyna..
Okazalo sie ze zawpry nie sa luzne a podparte i dopiero na cieplym wracalo do normy wszystko

Draconic - Pon Mar 18, 2019 23:05

Wyczyscilem przepustnice, nie pomógło. Luzy też są w normie.
Kiedy zawory na zimnym są podparte to na ciepłym powinny jeszcze bardziej się nie domykac, przez co na ciepłym powinien jeszcze gorzej chodzić niż na zimnym, tak na logikę ale sprawdziłem i są ok

mlodyolek - Wto Mar 19, 2019 07:13

Sprawdziles i jakie wartości maja luzy?
Draconic - Wto Mar 19, 2019 18:45

Mam szczelinomierz co 0.05mm no i wychodzi ze wydechowy 0.3mm a ssący 0.2mm, więc są w normie.
mlodyolek - Sro Mar 20, 2019 07:15

Czyli wydechy za luźne. Ma być 0.25 na wydechu
Draconic - Sob Mar 23, 2019 00:36

Wymieniłem sondę lambda, zaczął wywala check engine w czasie jazdy. Wcześniej też to się zdarzało ale zdecydowanie rzadziej. Z odpalaniem jest dużo lepiej ale to chyba za sprawą wyższej temperatury na zewnątrz, a nie tej sondy. Jest jakaś samoadaptacja tej sondy czy coś ze tak tego check wywala co chwila?