Zobacz temat - [MG ZT] dawca czesci Rover 75
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MG ZT] dawca czesci Rover 75

tmk752 - Pią Mar 08, 2019 10:29
Temat postu: [MG ZT] dawca czesci Rover 75
Witajcie

Chcialem przeniesc z Rovera 75 CDT do MG ZT CDTi nastepujace czesci

Miedzianie przewody hamulcowe
Rolki akcesoriow
Spreżarka klimatyzacji (w R byla manualna tu jest climatronic)
Przednie wahacze ze wszystkim poza tarczami, klockami i sprezynami
Rozrusznik bo ten w R lepiej krecil
Czujnik ABS

Moje pytanie jest czy to mozliwe, czy czesci beda pasowac i ile mniej wiecej taka usluga moze kosztowac?

Pozdrawiam

marcin.misek - Pią Mar 08, 2019 13:20

tmk752 napisał/a:
Miedzianie przewody hamulcowe

Lepiej założyć nowe - ale są takie same.
tmk752 napisał/a:
Rolki akcesoriow

Rolki jakich akcesoriów ?
tmk752 napisał/a:
Spreżarka klimatyzacji (w R byla manualna tu jest climatronic)

Nie jestem pewien czy sprężarka nie jest przypadkiem taka sama. Ale musisz zmienic całą nagrzewnice. Co do isntalacji - nie wiem, ale pewnie też cośtrzeba będzie.
tmk752 napisał/a:
Przednie wahacze ze wszystkim poza tarczami, klockami i sprezynami

Są takie same.
tmk752 napisał/a:
Rozrusznik bo ten w R lepiej krecil

jw.
tmk752 napisał/a:
Czujnik ABS

jw.
tmk752 napisał/a:
i ile mniej wiecej taka usluga moze kosztowac?

od 0 , jeśli robisz sam, to. w sumie nie wiaodomo ile sobie mechanik policzy. Ale demontaż kokpitu nie będzie tani. poniżej 1000 nie spodziewałbym się.

MaReK - Pią Mar 08, 2019 17:37

Wolisz manualną klimę niż climatronic ;) ?
tmk752 - Sob Mar 09, 2019 17:32

Nie dobra sorry chlopaki ale temat jest troche glupi. Przysnaje sie. Po prostu wiem ze R75 jest caly w oryginale i zal mi sie z nim rozstawac. Szczegolnie ze chetnych brak bo ludzie sie boja roverkow. W MG tez nic nie ma do roboty poki co. Sprawdzam sobie po prostu wszystkie opcje.
MaReK - Nie Mar 10, 2019 09:18

A kupiłeś w końcu tego MG'ka z Radomia? :)

Jesteś jednym z nielicznych, którzy na usterkę auta reagują kupując drugie auto ;)

tmk752 - Pon Mar 18, 2019 05:56

Hah rozne bledy sie w zyciu popelnia... Zobaczymy czy sie na tym pomysle przejade. MG nie jest bez wad, bo wyszlo po czasie ze mial problemy z rdza podwozia. Wymienione progi z ladnym barankiem, tlumik nierdzewka z e49 itd, to byly symptomy ze nie trafilem na fana tylko na czlowieka ktory go prawdopodobnie ratowal. Mam 75 tez z CDT na wypadek gdyby nowy zakup okazal sie lipny. Zdarzylo mi sie ze wymienialem kolo, bo w pracy parkuje auto na bardzo spabym terenie i zobaczylem stan tego na co sie naklada felge (trzpien wystajacy). Rdza dosc zaawansowana :-/ w R75 0 rudej na tych elementach. Mam taki pomysl zeby przelozyc mu zawieszenie, tylko nie wiem czy przelozenie w calosci "mocowan kol" (wahaczy, amartyzatorow etc.) jest w ogole mozliwe do zrealizowania. Nie chcialbym zeby auto za pol roku nie zjechalo samo "z niewyjasnionych" przyczyn z trasy zatrzymujac sie na drzewie.
dawidd - Pon Mar 18, 2019 07:13

w r75 i mg masz inne sprężyny, amory i chyba tez hamulce. Taka zamiana jest możliwa ale mg będzie wyższy, miększy i hamulce będzie miał słabsze

[ Dodano: Pon Mar 18, 2019 07:13 ]
Jeśli R75 masz na części to zainteresuje sie wahaczami z tylu, tymi na których siedzą sprężyny - jeśli sa w r75 dobre a w mg kiepskie to to warto przełożyć patrząc na cenę używek to jest to chyba najdroższa cześć tego auta, często droższa niż silnik :)

tmk752 - Pon Mar 25, 2019 10:59

Czesc. Odkopuje temat. Zdecydowalem ze nie bede sprzedawac auto do auto skupu ani czekal bog wie ile na kupca. Wiec mozecie mi napisac co warto oprocz tylnych wahaczy i pompki wstepnej zachowac, pod wzgledem potencjalnych czesci do mg zt. Myslalem jeszcze o amortyzatorach, alternatorze.
dawidd - Pon Mar 25, 2019 12:54

Ja bym takiego dawce zachował w całości, nigdy nie wiesz co się przyda.
tmk752 - Czw Mar 28, 2019 11:22

Na początek myślałem o wymianie całego zawieszenia, a sprężyny zostawić z MG. I zostawić sobie pompkę wstępną Pierburga, alternator, i czujniki wałka, wału. Czyli to co w nim wymieniałem. Nie jestem mechanikiem, ale Rover lepiej hamował wg mojej oceny. Więc sobie pomyślałem że jakby wymienić zawieszenie to już by był wielki sukces. A auto byłoby bezpieczne. Ktoś się orientuje ile taka zabawa mogłaby kosztować. Albo ile czasu by zajęła. Powiedzmy ze oddam auto do utylizacji i powiem ze to to i to mają wyciągnąć i chce te części spowrotem. Dostane za niego z 200 zł. Zawioze części do mechanika, a on mi to przełoży. Tylko musze mieć więcej informacji. Czy bym się z nim w jedna sobotę uwinął. No wg mojej wiedzy samochodowej to nie powinnien być jakoś super skomplikowane. Mogę na to przeznaczyć z 1000 zł? I będę zadowlony