Zobacz temat - Pare pytań o MG F/TF
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - Pare pytań o MG F/TF

croko23 - Czw Mar 28, 2019 16:34
Temat postu: Pare pytań o MG F/TF
Cześć,
Myślę nad kupnem swojego pierwszego kabrioleta
Bardzo zainteresowało mnie MG F/TF, jednak praktycznie nigdzie nie moge znaleźć informacji na jego temat
Oto pare pytań:
Polecacie ten model?
Do 8tys zl kupie egzemplarz godny uwagi?
Jak jest z dostępnością części?
Na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Jakie wersje silnikowe polecacie (słyszałem, że byly tam problemy z uszczelka pod głowicą - problem byl w każdej wersji)?
Ile moge zapłacić za OC takiego auta przy maksymalnych znizkach?

Z góry dzięki za odpowiedź ;)

YOBACK - Czw Mar 28, 2019 23:03

OC przy maks zniżkach możesz sam wyliczyć na stronie rankomat.pl
8tyś może być ok na MG F ale za mało na mocno zadbany MG TF. Wszystko zależy od budżetu i uwaga - od miesiąca zakupu. Teraz już będą drożały. Jak masz mało pieniążków, to lepiej kupić na jesień, zaraz po sezonie. Wtedy moocno cabrio tanieją bo wiadomo - na zimę nie pojeździsz.
Co do uszczelki - z tego co wiem to każdy silnik K serii ma z nią problem. Jadąc na oględziny możesz zwrócić uwagę na stan płynu w zbiorniczku, do tego użyć uniwersalnego testera do UPG(ale nie zawsze działa poprawnie). Sprawdzić pod korkiem oleju lub płynu czy nie ma mazi koloru kawy z mlekiem.

Jeśli chciałbyś, to mogę zerknąć ile by wyniosły takie za zachodnią granicą i dać znać odnośnie cen i ewentualnej ceny z podwózką pod dom i rejestracją.

mc.hanek - Pią Mar 29, 2019 11:12

Ze swojej strony w tym budżecie proponuje MGF, TF w przyzwoitym stanie od 10 tysięcy w zwyż. Do sprawdzenia przedewszystkim karoseria bo te auta zazwyczaj są mocno bite. Kolejna ważna kwestia jest stan zawieszenia ze względu na ceny oraz dostępność niektórych elementów. Silnik jak w każdym roverze , uszczelka pod głowica to standardowy temat
BetJar - Pią Mar 29, 2019 12:44

croko23 napisał/a:
Polecacie ten model?

TAK.

croko23 napisał/a:
Do 8tys zl kupie egzemplarz godny uwagi?

MG F może tak, TF jak będziesz miał szczęście to może ... ja miałem i 8500 dałem.

croko23 napisał/a:
Jak jest z dostępnością części?

To nie fałwej, nie kupisz wszystkiego od razu, trzeba się trochę pomęczyć.

croko23 napisał/a:
Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Na wszystko, tak jak przy innych autach.

croko23 napisał/a:
Jakie wersje silnikowe polecacie

Co kto lubi, osobiście 135. HGF lubi te silniki, nie wolno go przegrzać, kontrola płynu i temperatury mile widziana.

croko23 napisał/a:
Ile moge zapłacić za OC

Tyle samo co za inne auto o tej pojemności.

Malignus - Pią Mar 29, 2019 20:05

Mogę potwierdzić wszystkie obserwacje BetJara.HGF lubi silniki serii K ale użytkowane po chamsku.Czyli but na zimnym.Mialem MGF-a którym zrobiłem 60 tysi bez przygod.Silnik zawsze rozgrzewany 3k obrotow nie przekraczane.Dzis mam TF-a i stosuje ta sama zasade.Do 3k zanim się rozgrzeje.Zrobione 15k i wszystko bangla.Oczywiscie kontrola plynu zo tydzień (nawyk) ale w MGF silnik 120 kucy czy w TF 135 wykaza się duza bezawaryjnoscia.160 ma ciut większe problemy z temperatura.Ale jak się gra wedle prawidel serii K to nie ma niespodzianek.
Jest kilka aut które się starają sprzedać od prawie roku.Pamietaj ze MGF ma pompowane zawieszenie na stronie.Nie jak twierdzi pewien wlasciciel czerwonego MGF aktualnie wystawionego na OLX ze przod i tyl sa osobno pompowane :P
Powodzenia w szukaniu godnego roadsterka.Pamietaj ze tych autek jest coraz mniej...

dziadziax - Sob Mar 30, 2019 00:47

Malignus, Witaj Malignus. Mam mała sprawę, jak znajdziesz chwilkę czasu proszę napisz do mnie PW.
croko23 - Sob Mar 30, 2019 16:29

Dzięki za odpowiedź, w sumie miałem większe obawy, co do tego autka
mc.hanek - Sob Mar 30, 2019 21:57

Wydaje mi się że nie ma się czego obawiać. Samochód nie ma na pokładzie jakiejś kosmicznej technologi. Wystarczy poszukać przyzwoitego egzemplarza i o niego dbać. Zaniedbane egzemplarze napewno słono szarpną po kieszeni ale to dotyczy każdego samochodu bez względu czy to będzie rover , honda itd...
Malignus - Sob Kwi 06, 2019 00:38

taka dygresja,autko wygląda na dopieszczone.Emblematy,hardtop

Ogloszenie

Klamki w chromie,srodek mało spotykany tak jak w TF Betjara (smoked stone) tam również popiolka z Jaga i chromowany gwozdz w recznym.Wszystkie przyciski na konsoli (klima etc) Może być ciekawe.I oczywiście alcantara na fotelikach.