Zobacz temat - [Problem z głowica i dymienie]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Problem z głowica i dymienie]

skym - Pon Kwi 22, 2019 21:34
Temat postu: [Problem z głowica i dymienie]
Witam od 8 miesięcy posiadam Rover 400 1.6 82 kw, nabyłem go od rodziny bo zrobił się budyń. Zrobiłem planowanie, szczelność, nowa uszczelka I było ok przez 3 miesiące dopuki plyn nie zaczol uciekać i dostawać się do układu wydechowego. Postanowiłem ponownie ściągnąć głowice i po jednym artykule wymieniłem na uszczelek nowego typu (wielowarstwowa plus nowe śruby). I znowu było dobrze ale płyn znowu zaczął ubywać i dostawać się do układu wydechowego bo są dni że dymi jak parowóz. Co może być nie tak.?Moze zawory się niedomykaja, albo głowica gdzieś pękła? PS. Od momentu zakupu zamontowalem dodatkowe czujniki temp.plynu,oleju i ciśnienie i wszystkie parametry są w normie. Auto jeździ normalnie ma moc.Moze macie jakieś świeże spojrzenie na ten temat.
nanab - Wto Kwi 23, 2019 00:28

A może dostaje się do wydechu przez dolot?
skym - Wto Kwi 23, 2019 06:07

Też tak myślałem i nawet uszczelek kolektora wymieniłem. Tylko jak uszczelka jest nowa to powinna trzymać. Dzisiaj zauważyłem że na bagnecie i pod korkiem mam biały budyń

[ Dodano: Wto Kwi 23, 2019 05:10 ]
A może odłączyć przewód wodny od kolektora i zobaczyć co wtedy. Za pierwszym razem uszczelka puszcza na 3 cylindrze bo świeca była mokra a teraz sprawdziłem i są suche.

[ Dodano: Wto Kwi 23, 2019 06:07 ]
Jeszcze takie szybkie spostrzeżenie że jak jest w zbiorniczek ful płynu do max to dymi a jak poziom spadnie prawie na sam dół że płyn jest tylko w silniku to nie dymi