Zobacz temat - [R75] Brak ABS i różnice sprzęgła w benzynie i dieslu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Brak ABS i różnice sprzęgła w benzynie i dieslu

skoomi - Czw Lip 11, 2019 18:16
Temat postu: [R75] Brak ABS i różnice sprzęgła w benzynie i dieslu
Czołem :) Jako, że w mojej nowej zabawce mam do zrobienia sprzęgło, zacząłem szukać po allegro.
Przeglądam te oferty i zastanawiam mnie jedno. Najtańszy zestaw do benzyny jest za 280zł a do diesla 319zł. W obu opisach aukcji parametry są takie same: Profil piasty 22 x 25, 14 zębów, 228mm średnicy. Czy sprzęgła do różnych silników się czymś jeszcze różniły?
Tak, wiem, że lepiej nie iść w najtańsze opcje, ale to pytanie z czystej ciekawości :)

Drugie moje pytanie to czy awaria jednego czujnika abs wyłącza cały system? Miałem dzisiaj ostre hamowanie i trochę się przestraszyłem, jak koła się zablokowały a półtorej tony się ślizgało w stronę zderzaka jakiegoś SUV'a...

Marcin84 - Pią Lip 19, 2019 06:18

Co do drugiego pytania odpowiedź brzmi TAK. Wystarczy że na jednym z czujników zbierze ci się np rdza z bębnów i zrobią się przekłamania w odczycie prędkości koła, wtedy system się wyłączy ale będzie świecić kontrolka na desce.
skoomi - Sro Lip 24, 2019 12:37

Dzięki, okazało się, że czujnik jest urwany. Mechanik przy okazji to zrobi i jutro się okaże czy wszystko gra :)