Zobacz temat - [R75] - spryskiwacze lamp xenon - wymagana syrena z baterią
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] - spryskiwacze lamp xenon - wymagana syrena z baterią

R75 - Pią Lip 19, 2019 00:18
Temat postu: [R75] - spryskiwacze lamp xenon - wymagana syrena z baterią
Hej,

Opisze moja konfigurację, może komuś ułatwi życie, zaoszczędzi czas, pieniądze itd :)

Ogólnie mówiąc, działanie spryskiwaczy uzależnione jest od syreny, tak od syreny alarmu.

Dlaczego tak jest... jeśli ktoś wie niech napisze w komentarzu.


Pierwsza diagnoza u mnie w samochodzie, uszkodzone spryskiwacze, ale czy aby na pewno...

1. Opcja pierwsza

Konfiguracja:

a. podłączona syrena BEZ baterii
b. toaf - bcu - włączone opcje

alarm: aktywny
opcja dźwięku: klakson

Wynik:

Spryskiwacze NIE działają podczas mycia szyb (światła włączona, kilka naciśnięć manetki).

Sygnał domkniecie drzwi działa, jedno piknięcie.

Po uzbrojeniu alarmu i jego włączeniu np. przez zamknięcie się w samochodzie i naciśniecie przycisku zamykania / otwierania drzwi, uruchamia się syrena, migają awaryjne i uwaga WŁĄCZAJĄ SIĘ spryskiwacze i sobie myją nasze lampki :)

Raczej nie o to nam chodzi, chyba ze kradzieja kwasem opryskamy :D

2. Opcja druga (właściwa)

Konfiguracja:

a. podłączona syrena Z BATERIĄ
b. toaf - bcu - włączone opcje

alarm: aktywny
opcja dźwięku: podtrzymanie bateryjne i spryskiwacze lamp

Wynik:

Spryskiwacze DZIAŁAJĄ POPRAWNIE podczas mycia szyb (światła włączona, kilka naciśnięć manetki).

Sygnał domkniecie drzwi działa, jedno piknięcie.

Po uzbrojeniu alarmu i jego włączeniu np. przez zamknięcie się w samochodzie i naciśniecie przycisku zamykania / otwierania drzwi., uruchamia się syrena, migają awaryjne, spryskiwacze tym razem nie uruchamiają się ufff


Dodam, ze założyłem syrenę z bmw e46 którą kupiłem za 20zł z przesyłką, ofert na allegro jest sporo wiec dla każdego starczy :)

Mam dwie wtyczki w podszybiu, waska (syrena bez baterii), szeroka (syrena z baterią).

Może ktoś zna odwiedzi na dwa poniższe pytania?

1. dlaczego takie zachowane w przypadku syreny bez baterii
1. czy w toafie można zmienić zachowane spryskiwaczy, ze np. po 20 kliknięciach manetki, wstępnie wiem ze może to zależeć od wersji BCU

dawidd - Pią Lip 19, 2019 06:49

ciekawe, wiele tajemnic kryje w sobie rover
piotrpg - Sob Sie 03, 2019 18:36

Hmm :idea: z ta syrena zamkniecie auta bedzie sygnalizowane dzwiekiem?
dzelo23 - Sob Sie 03, 2019 20:43

piotrpg, z tym sygnałem dźwiękowym domknkecia drzwi to chyba chodzi o to że syrena daje jeden bib informując o niedomknietych drzwiach.
Malignus - Sob Sie 03, 2019 23:20

Relatywnie nie mam syreny,ale jak cos zamykam a drzwi sa niedomkniete,mam sygnal z klaksonu.Jesli maska i bagaznik sa zamkniete,tylko mryga swiatelkami.
R75 - Pon Sie 05, 2019 22:04

piotrpg napisał/a:
Hmm :idea: z ta syrena zamkniecie auta bedzie sygnalizowane dzwiekiem?


będzie jedno pikniecie, zupełnie inny dźwięk niż w przypadku syreny bez baterii

[ Dodano: Pon Sie 05, 2019 22:04 ]
Malignus napisał/a:
Relatywnie nie mam syreny,ale jak cos zamykam a drzwi sa niedomkniete,mam sygnal z klaksonu.Jesli maska i bagaznik sa zamkniete,tylko mryga swiatelkami.


musisz mieć, bez syreny nie będzie dźwięku niedomkniętych drzwi, przynajmniej u mnie nie było, aktualnie mam tylko jeden klakson :(

zaglądałeś z prawej strony tam gdzie jest filtr kabinowy, jesteś pewny ze nie masz ?

Malignus - Pon Sie 05, 2019 22:18

Nie mam syreny.Tylko dwa klaksony.One daja dzwiek.Tf nie ma filtra kabinowego
To taki lekki wtręt.W MGF miałem alarm i syrena z alarmu odpowiadala za wszelkie niedomkniecia.

R75 - Pon Sie 05, 2019 23:32

Malignus napisał/a:
Nie mam syreny.Tylko dwa klaksony.One daja dzwiek.Tf nie ma filtra kabinowego
To taki lekki wtręt.W MGF miałem alarm i syrena z alarmu odpowiadala za wszelkie niedomkniecia.


Myślałem, że piszesz o MG ZT lub Rover 75... mój opis dotyczył auta Rover 75.

adam_26 - Sob Sie 10, 2019 20:11

R75 dzięki za gotowy patent ;) ogólnie na forum opisane jest o tej syrenie ale podałeś gotowe rozwiązanie :ok2: :brawa: dzięki wielkie za pomoc. Dodam że ja kupowałem nową pompkę TOPRAN 500 556 pasuje plug & play --->>> https://archiwum.allegro.pl/oferta/pompka-spryskiwacza-reflektorow-bmw-x6-e71-e72-i7582091828.html

do działania trzeba jeszcze musi być przekaźnik R3 pod nogami pasażera u mnie był już ;)

spryski działają jak trzeba

https://photos.app.goo.gl/u6j56tS4WpqvH1hK9

:jupi: :jupi:

R75 - Sob Sie 10, 2019 23:26

adam_26 super, miło że się przydało :)

Wcześniej u Ciebie nie działały ? Masz oryginalne czy dokładałeś?

ps.
ja bym się jeszcze chętnie dowiedział jak ustawić częstotliwość działania :)

Arczibald - Czw Mar 25, 2021 16:26

R75, możesz mi dać jakiś namiar na syrenę z podtrzymaniem.
Pisałeś że z 46-ki ale ma to jakiś symbol?
Nie chcę kupić złej.
Czy to syrena alarmu 8383152 8383154 ?
Będę wdzięczny za pomoc.

tomi24lbn - Pią Mar 26, 2021 20:29

Arczibald, Na przykład taka : https://allegro.pl/oferta/bmw-e39-e46-e38-e31-e83-e53-syrena-sygnal-alarmu-9048205208
Arczibald - Pon Mar 29, 2021 17:44

Dzięki za namiar. Kupiłem o tym symbolu i zamontowałem.
Spryskiwacze działają i nie ma syreny.
Jednak syreny nie ma wcale.
Zobaczę jeszcze przekaźnik czy włożony.
Wcześniej na starej syrenie działał bip niedomkniętych drzwi oraz klapy. Teraz cisza ale szukam dalej...
Jakieś sugestie?

Niby wszystko dobrze. A może przy zabawie kluczykiem rozbroiłem syrenę? Klikałem kilka razy, trzymałem długo :oops:

tomi24lbn - Wto Mar 30, 2021 19:57

Arczibald, Jaki numer BCU masz???
Arczibald - Wto Kwi 06, 2021 16:59
Temat postu: Edycja
Dokładny numer sprawdzę i napiszę ale jak na toaf zaznaczam otwieranie klapy to nie działa. Czyli nie jest najwyższą wersją
Numer zaraz jak dojadę do domu, sprawdzę

Poniżej zrzut ekranu z numerem BCU oraz błędami jakie wyskoczyły przy próbie zamknięcia auta z otwartymi drzwiami pasażera

[ Dodano: Wto Kwi 06, 2021 16:59 ]
tomi24lbn napisał/a:
Arczibald, Jaki numer BCU masz???

Włożyłem dziś najnowszy moduł z końcówką numeru 1522.
Nic się nie poprawilo za to przycisk przy ręcznym "zamknij/otwórz/" działa tylko na zamknij. Tylko naciskanie zamkniętej kłódki zamyka i otwiera.

Edit
Wszystko już opanowane. Winna była uszkodzona syrena z podtrzymaniem. Kupiłem następną i ruszyło. Reset, ustawienie od zera i działa wyśmienicie :smile:
Jeszcze tylko kabelki we wtyczce przycisku centralnego...