Zobacz temat - [R75] Regeneracja półosi prawej
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Regeneracja półosi prawej

basket56 - Pon Lip 22, 2019 13:48
Temat postu: [R75] Regeneracja półosi prawej
Witam, niedawno postanowiłem zregenerować prawą półoś
w moim Roverku, skrzynia oczywiście automat. I pojawił się dylemat ponieważ łożysko na podporze półosi miało luz , czyli po zdemontowaniu i zlapaniu za obwodowe podpory półośi, owa półoś chodziła na boki. A problem jest taki że firma regenerujący stwierdziła, że łożysko jest ok i nie ma potrzeby go wymieniać a owy luz jest spowodowany nietypowym łozyskiem w którym występuje takie zjawisko.
I teraz pytanie do was czy ten luz to normalka czy porostu ktoś tu mnie w kanał wpuszcza?

sTERYD - Pon Lip 22, 2019 17:11

nie wiem jak w automatach, ale w manualu nie ma luzu na boki, chyba, że jest wywalone łożysko.
Jedyny problem, to ciężko zdjąć to łożysko, ale za parę dni jak na dobre wrócę do pracy to to rozpracuję :cool:

basket56 - Czw Lip 25, 2019 07:01

Ale ma jakie kolwiek luzy czy siedzi sztywno?
sTERYD - Pią Sie 09, 2019 19:06

tam jest zwykłe łożysko, to raczej luzów jako takich nie powinno być.
Dokładnie tam siedzi łożysko 114-865-2RSR9ZC3 produkcji FŁT-1 (Kraśnik), dzisiaj wydłubałem
Łożysko jak i pierścień pod uszczelniacz są wprasowane na wcisk (pierścień ewidentnie był grzany, bo fioletowy w środku, ale łożysko pewnie wciskane na zmrożony wał).
Jedyny problem to odpowiednio duża prasa, bo trzeba podstawić cały wał przed przegubem wewnętrznym i siedzi solidnie, więc młotkiem można sobie co najwyżej krzywdę zrobić...
Łożysko oczywiście dostępne bez problemu wymiary 35/72/25 łożysko, podwójnie kryte, luz wewnętrzny ZC3.
Jak poskładam to dam znać jak to wygląda.