Zobacz temat - [R25 '01r 1,4 16V] Szarpie przy dodawaniu i odejmowaniu gazu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25 '01r 1,4 16V] Szarpie przy dodawaniu i odejmowaniu gazu

Zigg - Pią Sie 02, 2019 14:23
Temat postu: [R25 '01r 1,4 16V] Szarpie przy dodawaniu i odejmowaniu gazu
Witajcie,
problem szarpania budą w przód i tył najmocniej odczuwalny jest podczas jazdy na I biegu. Generalnie tocząc się na jedynce trzeba dodawac gazu z półsprzęgłem, wtedy jest bez szarpnięć. Pozostałe biegi czuć słabiej, niemniej jednak.
Zarówno lekkie depnięcie gazu jak i odpuszczenie odczuwalne jest jakby spory luz gdzieś w układnie napędowym....
Poduszki silnika ? Przeguby wewnętrzne ? Wnętrze skrzyni (kamienie na półosiach, etc) ? Układ zapłonowy raczej nie będzie miał tu chyba nic do rzeczy.

CEDZIOR - Pią Sie 02, 2019 16:48

Zwróciłbym uwagę na poduszkę dolna silnika. U mnie to samo, czuj takie uderzenie jak dodam mocniej gazu i jak puszczę gaz. To samo że sprzęgłem, gdy puszczę go odrazu.
Malignus - Pią Sie 02, 2019 23:14

Relatywnie takie 'Pukniecie' jak dodasz lub upuścisz gazu?
Zigg - Sob Sie 03, 2019 00:19

Sprzęgło przy ruszaniu i zmianie biegów łapie dobrze, nie uślizguje. Poduszkę sprawdzę.
Coś mi się przypomina, że chyba jest takie klik-klak w zależności od wcisniecia gazu i odpuszczenia. Efekt o jaki mi chodzi to "kangurkowanie" auta tak, jakby ruszał L-kowicz na nauce jazdy :D

seraph - Czw Sie 08, 2019 10:54

Mam praktycznie te same objawy. Sprawdziłem wszystkie poduszki i bez wyjmowania na oko wyglądają dobrze.
U mnie problem nie występuje na zimnym silniku, więc to chyba nie może być wina poduszki.

NoPE - Sob Wrz 21, 2019 23:20

Wasze problemy leżą w układzie przeniesienia napędu, a nie w poduszkach. Tam należy szukać problemu.
seraph - Nie Wrz 22, 2019 21:44

A konkretniej? I dlaczego na zimnym silniku tego nie ma?
NoPE - Nie Wrz 22, 2019 21:59

No to wina sprzęgła skoro na zimnym nie występuje.
Konkretniej nie pomogę, bo na przeniesienie napędu składa się wiele elementów i każdy z nich może powodować taki objaw.
Luzy na przegubach czy półosiach potrafią powstać kiedy 'strzelasz' ze sprzęgła (dynamiczne zrywy i szybka zmiana biegów)

sknerko - Wto Wrz 24, 2019 12:27

przeguby lub luz na wieloklinie półosi
onasao - Sob Wrz 28, 2019 22:51

Mam to samo. Diagnoza spadła na poduszkę dolną silnika. Wymieniam także przeguby, bo coś chrobota przy skręcaniu oraz sprzęgło, ponieważ wysoko "bierze". Mam nadziej, że po wymianie tych części problem się rozwiąże.