Zobacz temat - [MGF] Problem z wrzucaniem biegów.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

MGF i MG TF - [MGF] Problem z wrzucaniem biegów.

fanatyk1 - Pią Sie 02, 2019 17:48
Temat postu: [MGF] Problem z wrzucaniem biegów.
Witam, mam problem z wrzucaniem biegów szczególnie gdy chce ruszyć, auto jest zapalone, wyciskam sprzęgło i taka sytuacja jak na filmie, chociaż podczas jazdy też ciężko zmienić bieg. Najpierw objawy były chwilowe znikały, teraz utrzymują się cały czas. Podejrzewam że to sprzęgło...

https://youtu.be/p2h_i7BaNqE

https://youtu.be/lQ_obVckCBk

Malignus - Pią Sie 02, 2019 23:12

Takie cosie miałem jak mi wysprzeglik poleciał.Biegi na sile a po kilku dniach już nic nie pomoglo.Obstawiam wysprzeglik (usterka w MGF)
fanatyk1 - Sob Sie 03, 2019 15:33

Wymiana wysprzęgilka wymaga wyciągnięcia silnika od spodu ? (tak jak w przypadku wymiany sprzęgła) a może jest jakaś inna opcja wymiany sprzęgła / wysprzęglika bez wyciągania silnika, jeśli nie to jakaś instrukcja dla mechanika jak to zrobić najsprytniej i najszybciej ;-)
Malignus - Sob Sie 03, 2019 15:35

Nie jestem w stanie tego powiedziec.Bo F poszedl na lawete i do warsztatu.Odbieralem auto na gotowo.
Cos znalazłem,moze pomoze.Sprawdz PW i poapaczaj od strony 215 albo jakos tak :mrgreen:

sTERYD - Nie Sie 04, 2019 11:15

Mgf jest opisany w RAVE, tym od 200/400/600/800
Wysprzeglika na pewno nie jest w skrzyni, tylko na łapie, więc jak tylko jest dostęp to da się zrobić pytanie tylko jak zaawansowanego ginekologa potrzeba ;)

mc.hanek - Pon Sie 05, 2019 15:05

Wysprzęglik jest zamontowany od góry skrzyni biegów, trochę rzeczy trzeba wymontować ale da się to zrobić samemu bez podnoszenia auta. Jeśli nie wysprzęglik to bardzo możliwe że kończy się już sprzęgło.
Malignus - Pon Sie 05, 2019 19:24

Apaczajac po filmikach z youtubca to wysprzeglik.I faktycznie,mozna zdemontowac/wymienić nie ruszając większości auta.
sTERYD - Wto Sie 06, 2019 17:04

a próbowałeś wciskać sprzęgło na 2-3 razy?
a w ogóle sprawdzałeś, czy jest płyn w zbiorniczku od sprzęgła, może wystarczy odpowietrzyć...

fanatyk1 - Wto Sie 20, 2019 20:43

Dzięki za sugestię i poradę. Problemem faktycznie okazał się wysprzęglik który zamówiłem z ebaya za 270 zł z przesyłką. Teraz biegi śmigają aż miło. Mój mechanik poradził sobie z tym jak mi tłumaczył zdejmując od góry filtr powietrza, obudowę i o do dołu jakieś dwa wężyki, po czym poszło. Tak się zastanawiamy czy dałoby się bez wyciągania silnika przy odrobinie rozkminy wymienić rozrząd :D
Markzo - Sro Sie 21, 2019 07:19

Da sie, nawet bez strasznych kombinacji ;)
MaReK - Sro Sie 21, 2019 07:25

Markzo napisał/a:
Da sie, nawet bez strasznych kombinacji

Kombinacji dużo może nie ma, podobnie jak miejsca w tej "komórce" :)
Skoro mnie się udało prawie samemu, to robotę oceniam na 3 gwiazdki :D

Malignus - Sro Sie 21, 2019 19:18

Da się bez problemu.Troche gimnastyki i wymieniasz bez wyciągania motorowni.Jest na tyle miejsca.