Zobacz temat - [MG ZT] Moduł PDC
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MG ZT] Moduł PDC

doktor_who - Nie Sie 04, 2019 17:57
Temat postu: [MG ZT] Moduł PDC
Witam, mam problem z modułem parkowania, od jakiegoś czasu zaczął piszczeć cały czas więc sprawdziłem czujniki i wiązkę pod zderzakiem wszystko ok więc wsadziłem inny moduł z allegro który się okazało nie wydawał żadnego dźwięku.Po podpięciu starego modułu to samo zamilkł na amen.Czujnik cofania działa lampy wstecznego świecą, czujniki cykają jak należy i cisza.Do tego i jeden i drugi moduł jest normalnie widziany przez toaf, jak wypnę któryś czujnik to widzi awarię a dźwięku brak.W IKE jest ustawiony na głośnik w zegarach.Może ktoś się z takim czymś spotkał albo ja coś źle zrobiłem przy podmianie modułu.
Gusio92 - Pon Sie 05, 2019 12:55

Nie zagiales Pina?.sprawdź jeszcze bezpieczniki.
doktor_who - Pon Sie 05, 2019 20:45

piny ok ,bezpieczniki to oczywiste jak moduł się załącza i czujniki cykają i toaf go widzi, tu głośnik w zegarach nie bangla z tym modułem.Btw głośnik też sprawdzony toafem. Z siecią can się coś zmaściło,nadal czekam na jakieś podpowiedzi,póki co czekam na 3ci moduł od Adasco - przynajmniej pewne źródło .
marcin.misek - Pon Sie 05, 2019 22:29

Jak pewnie wiesz, jedne moduly mialy glosnik w tylnej polce, inne w liczniku - wsadziles taki sam, z tego samego rocnzika ?
Twoj oryginalny moduł żyje ? Toaf go wykrywa ?
Co prawda w kodowaniu PDC jest opcja jaki dzwiek, ale być moze TOAF nie koduje wszystkiego jak nalezy jeszcze. Zrob backup oryginalu i wrzuc do nowego modulu.

doktor_who - Wto Sie 06, 2019 10:21

Oba moduły toaf widzi jak coś zmienie i zapiszę w kodowaniu później zamienie moduły i wrócę do poprzedniego to wszystko jest zapisane, wybór głośnika lub gongu też zmieniałem,moduł mam biały bez głośnika.Na razie już się zapętliłem, czekam na moduł od adasco, może tym niby dobrym modułem z aledrogo coś uwaliłem zobaczymy,na razie cofam na czuja będę lepszym kierowcą albo zderzak będę miał porysowany ;)
dawidd - Sro Sie 07, 2019 07:30

Ja tez kiedyś próbowałem ustawić dźwięk z zegarów, ale bezskutecznie. Juz teraz nie pamiętam czy mam biały czy czarny, w każdym bądź razie musiałem odłączyć linie k-bus (ta chyba tam leci) albo jeszcze inna od komunikacji bo razem z dźwiękiem migała mi lampka od przeciwmgielnych na zegarach, ale niestety sam głośniczek z zegarach milczał
doktor_who - Sro Sie 07, 2019 09:05

Zaczynam czarno to widzieć.jak Marcin. misek nie pomógł to już mało jest osób na forum z taką wiedzą jak on
MaReK - Sro Sie 07, 2019 13:36

W jednym i drugim module grzebałeś toafem zmieniając konfigurację?
tomi_zog - Sro Sie 07, 2019 15:17

ponoć
biały moduł - dźwięk z licznika
czarny - z głośnika w tylnej polce
tez mam dołożony moduł do polifta ale jeszcze go nie uruchomiłem a objawy takie same jak u kolegi doktor_who

doktor_who - Sro Sie 07, 2019 18:10

Tak MaReK , w jednym i drugim,już z nudów abstrakcyjne rzeczy zmieniałem i pamięta konfigurację,jak wypnę czujniki to widzi ich brak w jednym i drugim, mój stary piszczał cały czas lub po chwili jak tylko wsteczny włączyłem żadnej awarii,wyglądało to jakby czujniki widziały ścianę ale mam 4 nowe wymieniałem je wszystkie i nic kupiłem moduł na alledrogo włożyłem i cisza ustawiłem konf ze starego cisza włożyłem stary cisza może coś pomotałem ale przy 2 wtyczkach ciężko.Teraz czekam na 3ci moduł od Adasco i jeszcze go podmienię.W IKE głośnik PDC włączony przetestowany działa.
MaReK - Czw Sie 08, 2019 14:51

No to źle. TOAF w każdej wersji średnio sobie radził z modułem PDC. Rozwiązanie to INPA lub BMWScanner.
TMDexter - Pią Mar 06, 2020 16:25

Witam

Dołożyłem oryginalny moduł parkowania w swoim R75.
Mam problem gdzie szukać sygnału szyny can do modułu.
Auto nie miało modułu ani czujników fabrycznie.
podlaczyłem do instalacji wszystko poza szyna cam czujniki działaja ale sygnału nie ma. Deska bez komputera.
Jak by co mam inne auto z fabrycznym systemem parkowania.
Pomożecie coś z tym zrobić?

kalafior - Pią Mar 06, 2020 16:41

a glosniczek dolozyles polift ma w liczniku
przewód K-bus ( biało/czerwony + żółte kropki )

TMDexter - Pią Mar 06, 2020 18:24

to jest przed liftowy zmieniałem zderzaki lampy na poliftowe. Głośniczek mam podłączony pod polka z tylu. Tylko pytanie gdzie szukać podłączenia dla szyny CAN. Fabrycznie nie miałem czujników cofania. w drugim aucie mam tez R75 całkiem inna wiązka i działają czujniki, a w tym z tyłu pod wykładziną nie ma czarnej kostki, widać że nieco inna wiązka i mnie przewodów przewodów. Gdzie dociągnąć przewód od can?
Gdzieś czytałem ze bez szyny can moduł nie będzie działał. Ale nie było powiedziane co i dlaczego.

kalafior - Pią Mar 06, 2020 19:09

slupek prawy od strony pasazera lub pod nogami kolo bezpiecznikow
TMDexter - Pią Mar 06, 2020 19:11

Tam szukać czy wpiąć się ?
kalafior - Pią Mar 06, 2020 19:23

podlacz TOAFa i zobacz czy widzi modul po podlaczeniu

[ Dodano: Pią Mar 06, 2020 19:23 ]
Cytat:
Tam szukać czy wpiąć się ?


tam sie podlacz

TMDexter - Pią Mar 06, 2020 19:25

Nie znam tych aut tak dobrze. Szukać tam kostki czy przewodu biało zielonego z żółtym i podpiąć się
kalafior - Pią Mar 06, 2020 19:26

pod przewod sie ten podlacz to wystarczy

biało/czerwony + żółte kropki i do modulu

TMDexter - Pią Mar 06, 2020 19:29

OK rano zobaczę
.

R75 - Czw Lip 02, 2020 00:57

tomi_zog napisał/a:
ponoć
biały moduł - dźwięk z licznika
czarny - z głośnika w tylnej polce
jak u kolegi doktor_who


Niekoniecznie, ja mam czarny moduł YWC105180 i mam dzwięk z licznika.

Czarny moduł YWC105180 dostepny był z dwoma oznaczeniami:

HW SW1.2 CODE01
HW SW1.2 CODE02 (takie mam oznaczenie)

Bialy moduł ma oznaczenie YWC107190.

Dwa pytania:

1. Czy oznacznie czarnego modułu CODE01 / CODE02 ma jakieś znaczenie?
2. Czym różni się biały moduł?