Zobacz temat - [R620TI] uszczelniacze skrzyni biegów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620TI] uszczelniacze skrzyni biegów

eugeniusz.kam - Sro Sie 07, 2019 14:58
Temat postu: [R620TI] uszczelniacze skrzyni biegów
Mam pytanie odnośnie uszczelniaczy skrzyni biegów - pół os napędowa, jaki są wymiary i czy pasują od Hondy Acord V 2.0 131 km?
slax - Czw Sie 08, 2019 07:12

W zależności od rocznika były różne uszczelniacze, ale nie pamiętam dokładnie jak to było. Starsze miały po obu stronach jednakowe a nowsze rożne dla lewej i prawej strony albo na odwrót, nie pamiętam dokładnie. Mniejsza o to, Ja u siebie miałem dwa różne i pamiętam że jednego nie można było znaleźć po katalogach, dobierałem po wymiarach z katalogu corteco, spasował od jakiejś hondy. Sprawdź czy masz identyczne z obu stron czy jeden większy a drugi mniejszy, mam gdzieś opakowania po uszczelniaczach to mógłbym sprawdzić numery.
eugeniusz.kam - Czw Sie 08, 2019 13:30

Witam, a czy jest możliwość podesłania wymiarów lub foto opakowania na email eugeniusz.kam@gmail.com. Nie rozbierałem półosi, gdyż jeżeli nie znajdę to na razie auto będzie jeździć z wyciekiem bo jak rozbiorę i nie dostanę uszczelniaczy to samochód będzie unieruchomiony.
greg-si - Czw Sie 08, 2019 20:06

Są dwa typy uszczelniaczy, nowego i starego typu. Jeśli masz półoś z przegubem taki jak na foto niżej bierzesz te wyższe uszczelniacze (TRX100060, UNG100060)
https://forums.mg-rover.org/rover-600-121/pg1-oil-seal-codes-194975/

Jeśli nie to bierzesz niższe starszego typu (TRX100100, TRX100110)

Numery corteco śmiało znajdziesz zamiennikami.

slax - Pią Sie 09, 2019 06:30

No i przylazł greg i pozamiatał :D
eugeniusz.kam - Pią Sie 09, 2019 10:30

Dziękuję bardzo znalazłem sklep / http://sklep.landroverczesci.pl/gdzie mają uszczelniacze nowego typu mam nadzieję, że skrzynię mam nowego typu bo uszczelniacze do starej skrzyni jeszcze trudniej dostać. Na razie wielkie dzięki. Pozdrawiam. Jak wymienię dam znać.
greg-si - Pią Sie 09, 2019 16:18

slax napisał/a:
No i przylazł greg i pozamiatał :D

Trochę się tego widziało :)

Skrzynia ma otwory takie same. Różnica jest w przegubach wewnętrznych.
Wystarczy położyć się pod auto/rzucić okiem od strony komory jak wygląda przegub wewnętrzny.