Zobacz temat - Rover 25
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - Rover 25

pola344 - Sro Wrz 04, 2019 09:33
Temat postu: Rover 25
Witam,
Czy ktoś z posiadaczy autka Rover 25 w hatchbacku mógłby się wypowiedzieć w temacie? Jak ocenia ogólnie, jaki silnik jest najlepszy w tym modelu?

Kefir_85 - Sob Wrz 21, 2019 09:39

Cześć, ja byłem posiadaczem R200 hatchbacku. Jeśli chodzi o tą grupę aut moim skromnym zdaniem wersja silnikowa w benzynie 1.4 16v (103KM) i chyba jak dobrze pamiętam w dieslu 2.0 TD (113KM) jak coś co do tej wersji pomyliłem to niech mnie ktoś poprawi. Ogólnie fajne zgrabne autko, stylizacja i wykończenie ma dobre. Nie powinno być awaryjne przynajmniej ja jakiś większych przygód z nim nie miałem. Standard to tylko w tylnej klapie wężyk od spryskiwaczy się psuje, a tak to powinno jezdzic i jezdzic jak się będzie o niego dbało. :P
nanab - Sob Wrz 21, 2019 19:44

Rover 25 pomijając polifta jest koszmarnie brzydki, już r200 ładniejszy. Najlepszy silnik to vvc, bo najmocniejszy, a pomijając klekota cała reszta to k seria czyli te same problemy-uszczelka pod głowicą itd.
Typowe problemy te same co wałkowane na forum-opadająca podsufitka, wiązka drzwi bagażnika, gnijące progi i parę innych. Mam r200 od 2 albo 3 lat, ogólnie jestem zadowolony, żadnych poważnych awarii nie było, jak ma sprawną klimę, lpg, przegląd i oc to warto dać te 1500zł.