Zobacz temat - [R 400 1.6] Śruba, korek spustu oleju
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R 400 1.6] Śruba, korek spustu oleju

waldus - Sro Wrz 04, 2019 21:21
Temat postu: [R 400 1.6] Śruba, korek spustu oleju
Witam szanowne koleżanki i kolegów.Mam ciekawy problem do rozwiązania, mianowicie wymieniałem jak co rok olej w silniku i zużyciu uległa śruba korek spustowy, gwint zrobił się "miękki".Pomyślałem żaden problem, znalazłem w necie taką śrubę wg. wszystkich sprzedawców i katalogów to M14 x1.5. Pojechałem do sklepu tam też sprawdzili po modelu auta i silnika i wyszła ta sama śruba.Moje pomiary jednak wskazywały że powinna być ona ciut mniejsza jakby M13x1.5 ale że była z porwanym gwintem pewności nie miałem.Kupiłem więc 14x1.5 i okazała się jednak za duża.Olej w tym czasie ściekł co do kropelki a ja musiałem ową śrubę pomniejszyć ręcznie dopasowując do gniazda w misce olejowej. Zakręciłem i jest ok.Chciałbym jednak zakupić oryginalną tylko nikt takiej nie posiada w sprzedaży ani katalogu?Ktoś spotkał się z tym problem, będę wdzięczny za podpowiedzi.Pozdrawiam Waldek
skym - Wto Wrz 10, 2019 16:57

Jeśli wg katalogów dobrali taka śrubę to może wina leży w gwincie który jest w misce , ja co wymiane oleju zmieniam śrubę i nigdy nie miałem takiego problemu.
nanab - Wto Wrz 10, 2019 17:34

Pewnie syf i korozja zalepiły gwint, zrób korektę gwintownikiem i problem zniknie.
waldus - Czw Wrz 26, 2019 22:47

Ok. można usunąć, oryginalnie jest i był korek M13 x 1.5 Chodziło mi o to czy tylko u mnie tak się trafiło czy ktoś inny też będzie miał z tym taki nietypowy problem.Po to jest chyba to forum żeby takie sprawy wyjaśniać a nie żeby co chwilę pytać jaki olej wlać do silnika co jest tak oczywiste bo określone przez producenta że aż wstyd. :oops:
bociannielot - Pią Wrz 27, 2019 11:58

waldus, nie, niech zostanie jakby ktoś szukał, ale tyle lat na forum i nie umieć poprawnie napisać tematu, wstyd panie ;-)
sTERYD - Pią Wrz 27, 2019 23:20

Nie M13x1,5 tylko 1/4 cala,(mam jeszcze pierwszą miskę z 416) skok wychodzi 1,4mm a średnica 13,15, przy 4 zwojach wkręci sie 13x1,5.