Zobacz temat - [discovery I] Swap 2.0 si na 2.0 ti
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [discovery I] Swap 2.0 si na 2.0 ti

Siedlu - Nie Wrz 15, 2019 21:33
Temat postu: [discovery I] Swap 2.0 si na 2.0 ti
Czy szanowne grono podpowie mi czy swap 2.0si na 2.0 ti (turbo) jest problemowy czy to to samo i wystarczy wymienić silnik i komp.
SyntaX - Pon Wrz 16, 2019 08:48

Na tym forum raczej nie bardzo sa ludzie w tej tematyce.
Wbijaj na grupę na FB
https://www.facebook.com/...iscoverypolska/
Tu chłopaki doradzą na bank.

slax - Pon Wrz 16, 2019 09:21

Syntax, nie dramatyzuj. Przecież to te same silniki :D Na 99% wystarczy przełożyć słupek, rzecz jasna, do tego ECU + wywalić immo. Teraz zależnie czy obecnie siedzi piec na kopułce czy na module zapłonowym do przerobienie będzie wiązka. Zakładając że swap będzie z silnika na MODULE również na "poliftowy" silnik na MODULE do z kabelkologii prawdopodobnie będzie do dołożenia tylko EBC.

Siedlu, Napisz dokładnie jaki motor tam siedzi, kopułka czy moduł? Bedzie można coś więcej powiedzieć. Myślę że swap będzie bardzo podobny do tych które już wielokrotnie robiliśmy tu na forum. Silnik i jego instalacja jest bardzo prosta, cudów nie ma :D

Siedlu - Sro Wrz 18, 2019 09:01

SLAX Dzięki wielkie za info jutro postaram się zorientować co do silnika szczegółowo bo to świeży zakup i jeszcze nie ogarnąłem. Jak tylko sprawdzę napiszę. W razie co znacie kogoś kto chciałby się pobawić w coś takiego. Okolice Warszawy miłe widziane.

[ Dodano: Sro Wrz 18, 2019 09:00 ]
Silnik 20t4h 2,0 benzyna. Iskra z kopułki. Immo brak. Potrzebne informacje co potrzeba by zastąpić go silnikiem 2,0 Ti. Ewentualnie czy jakieś utrudnienia. Zakładam ze dawca tez będzie manual.