Zobacz temat - [Mg zt] błąd poduszki powietrznej
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [Mg zt] błąd poduszki powietrznej

Kalwar - Czw Wrz 19, 2019 12:21
Temat postu: [Mg zt] błąd poduszki powietrznej
Witam. Mam pytanie odnośnie błędu poduszki powietrznej. Sytuacja wygląda tak ,że po odpaleniu auta wyświetla się błąd poduszki. Zauważyłem ,że dzieje się tak tylko jak siedzę na fotelu tzn. jak odpalę bez wsiadania jest ok, ale jak już wsiąde to wyskakuje błąd. Jest jakiś myk w fotelu, który może robić takie cuda?
Marcin84 - Czw Wrz 19, 2019 12:45

Sprawdź wtyczki pod siedzeniem. Rozłącz i złącz na wyjętym kluczyku (a najlepiej na wyłączonym AKU). Na krótko powinno pomóc. Ludzie ogólnie wycinają te wtyczki i lutują kable na sztywno. Ja wymieniłem u siebie na zwykłe hermetyczne wtyczki dwupinowe i problem zniknął.

[ Dodano: Czw Wrz 19, 2019 12:45 ]
Widok po przeróbce

adam_26 - Pią Wrz 20, 2019 20:08

Mało kto to wycina bo lepiej po prostu kontaktem psiknąć i unieruchomić wtyczki np tyrytytką do fotela i tyle :D
Marcin84 - Pią Wrz 20, 2019 20:20

U mnie się niestety nie sprawdziło, dopiero wymiana pomogła. Zresztą roboty na 30 minut i da się to ogarnąć bez wyciągania fotela. To jednak poduszki wolę nie ryzykować ;)
martinsc - Pią Wrz 20, 2019 21:21

A jednak niby świeci ikonka od tych poduszek pod fotelami a w razie "W" i tak wystrzeli niestety miałem okazję przetestować
dzelo23 - Sob Wrz 21, 2019 09:02

Świecąca kontrolka poduszek nie sygnalizuje tylko i wyłącznie błędu w poduszce fotela. Jest jakiś błąd w układzie SRS i zapala się kontrolka, może to być napinacz pasa z tyłu lub każdy inny. Średnio raz na miesiąc kontrolka SRS u mnie się zapali, czasem zgaśnie przy ponownym odpalaniu a czasem nie, wówczas Toafem kasuje błąd i problem znika, za każdym razem problem zgłasza poduszka fotela pasażera. Raz wywaliło mi całą litanie błędów, okazało się że padł sterownik SRS.
Malignus - Sob Wrz 21, 2019 22:08

U mnie wystarczylo przeczyscic wtyczki.Ale ja mam tylko dwa fotele :P