Zobacz temat - [R75] Centralny zamek - alarm nieizbrojony
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Centralny zamek - alarm nieizbrojony

Ozi546 - Nie Wrz 22, 2019 10:54
Temat postu: [R75] Centralny zamek - alarm nieizbrojony
Witam. Temat poruszałem już ale do dnia dzisiejszego nie udało mi się rozwiązać problemu, a robi się to irytujące. Chodzi o to, że centralny zamek nie działa z pilota, a błąd jaki się pojawia to "alarm nieuzbrojony - kluczyk w stacyjce". Po zresetowaniu ustawień zamykanie działa do momentu włożenia kluczyka w stacyjkę. Otwieranie działa bez zarzutów. Gdzie szukać przyczyny? Immobilizer byłby padnięty?
Brat - Pon Wrz 23, 2019 12:44

W opcjach TOAF, jest opcja sygnalizacji dźwiękowej o tym że kluczyk jest pozostawiony w stacyjce jeśli otworzy się drzwi. Sądzę więc że w środku stacyjki albo jej kostce jest jakiś mikrostyk bądź mikroprzełącznik który jest za to odpowiedzialny by dawać sygnał. Strzelam że u ciebie ten mikroprzełącznik jest uszkodzony - prawdopodobnie cały czas wciśnięty i stąd problem.

Oczywiście tylko strzelam bo nie rozbierałem nigdy stacyjki, ale to tak na chłopski rozum.

Ozi546 - Pon Wrz 23, 2019 15:33

To będę musiał rozebrać stacyjkę i poszukać, ale po wyjęciu kostki immo z pilota problemu nie ma (oczywiście samochód nie odpali) ale zamykanie normalnie działa cały czas.
R75 - Pon Wrz 23, 2019 18:48
Temat postu: Re: [R75] Centralny zamek - alarm nieizbrojony
Ozi546 napisał/a:
..... "alarm nieuzbrojony - kluczyk w stacyjce"...


Masz polska wersje komunikatów :?: :mrgreen:

marek501 - Pon Wrz 23, 2019 20:58

Ja też miałem w swoim R75 podobne problemy z zamkami , sygnalizacją pozostawionego kluczyka , włączonych świateł itp. wymieniałem zamek, moduł komfortu, sprawdziłem mnóstwo przewodów, zmasowań itp . A winna okazała się wtyczka na przednim słupku, po wyczyszczeniu i potraktowaniu preparatem typu kontakt wszelkie problemy ustały.

pozdr.

Ozi546 - Wto Wrz 24, 2019 20:21
Temat postu: Re: [R75] Centralny zamek - alarm nieizbrojony
R75 napisał/a:
Ozi546 napisał/a:
..... "alarm nieuzbrojony - kluczyk w stacyjce"...


Masz polska wersje komunikatów :?: :mrgreen:


Akurat błędy z BCU mam po Polsku :D

[ Dodano: Wto Wrz 24, 2019 20:21 ]
marek501 napisał/a:
Ja też miałem w swoim R75 podobne problemy z zamkami , sygnalizacją pozostawionego kluczyka , włączonych świateł itp. wymieniałem zamek, moduł komfortu, sprawdziłem mnóstwo przewodów, zmasowań itp . A winna okazała się wtyczka na przednim słupku, po wyczyszczeniu i potraktowaniu preparatem typu kontakt wszelkie problemy ustały.

pozdr.


A to jest kostka od tego ustrojstwa ultradźwiękowego na środku podsufitki?

marek501 - Wto Wrz 24, 2019 22:25

Chodzi o wtyczkę na przednim słupku która łączy wiązkę drzwi z nadwoziem ,widoczne po otwarciu drzwi.