Zobacz temat - [825 D]Nie mogę zgasić silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 800 - [825 D]Nie mogę zgasić silnika

IPiotr - Pią Wrz 27, 2019 11:06
Temat postu: [825 D]Nie mogę zgasić silnika
Hej mam kolejny problem z roverem , nie mogę zgasić silnika mogę wyjąc kluczyk ze stacyjki a silnik dalej pracuje na wolnych obrotach spokojnie jak zawsze , tylko tyle że w żaden sposób nie chce zgasnąć, musiałem go zadławić już parę razy na biegu, co to może byś ? elektro zawór jakiś ,gdzie szukać problemu Pozdro
Remigiusz - Pią Wrz 27, 2019 14:08

Ta pompa ma elektrozawór jak dobrze pamiętam. Wynika że u ciebie nadal prąd zostaje i dlatego nie gaśnie. Albo opcja dwa że iglica w zaworki się blokuje .
IPiotr - Pią Wrz 27, 2019 17:29

Właśnie ponad rok temu miałem ten sam problem też nie dałem sobie z nim rade sam poszedłem do mechanika i wymienił elektro zawór ,a teraz po roku problem powrócił ,to się zastanawiam czy te elektrozawory takie kiepskie, czy jeszcze cos jest nie tak popsute a mechanik nie dało sobie z tym rady...
Remigiusz - Sob Wrz 28, 2019 05:56

Wina jest albo po stronie elektryki albo mechaniki zaworu.
IPiotr - Sro Paź 09, 2019 20:20

Ok. dzięki za podpowiedz po grzebie jeszcze ,ale chyba sam sobie z tym nie dam rady nie obejdzie się bez mechanika znowu.

[ Dodano: Sro Paź 09, 2019 21:20 ]
Jeszki to goguś interesuje , to byłem u swojego mechanika i stwierdził ze ten przekaźnik szwankuje , a zdobycie go to też nie łatwa sprawa . i kazał mi poszukać sobie dobrego elektronika co się zna na starej elektronice i go nie popsuje żeby go zregenerować , teraz jestem na tym etapie napraw , to dlatego podobno miałem problemy z zapalaniem ,gąsieniem silnika i kontrolka abs. , (może ktoś mieszka w Anglii i coś takiego widział) . Pozdro

Remigiusz - Czw Paź 10, 2019 09:20

IPiotr, Jak sama nazwa mowi jest to sterownik do swiec zarowych tylko.
IPiotr - Sob Paź 12, 2019 19:53

A co ma do rzeczy przekaźnik świeć żarowych, do tego że silnik nie gaśnie , raczej nie powinno byś na odwrót., mechanik powiedział mi że się na elektryce nie zna za bardzo ale coś poczyścił i na razie wróciło wszystko do normy ,ale dla pewności powinien na to rzucić okiem elektryk , to jak problem powróci to pojadę tym razem do elektryka. Pozdro.
nanab - Sob Paź 12, 2019 20:03

IPiotr napisał/a:
A co ma do rzeczy przekaźnik świeć żarowych, do tego że silnik nie gaśnie

Spytaj tego "mechanika" który takie diagnozy rzuca.