Zobacz temat - [R75 CDTi] uszczelka szyby
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75 CDTi] uszczelka szyby

grota10 - Pon Paź 14, 2019 17:23
Temat postu: [R75 CDTi] uszczelka szyby
Witam.Musze wymienic w drzwiach listwy boczne ,te od srodka przy samych szybach,ktore strasznie gnija chyba w kazdym R. Jak je wyjac zeby nie uszkodzic?
MD - Pon Paź 14, 2019 18:46

grota10, należy odsunąć uszczelkę i wykręcić śruby mocujące. Następnie całość wysuwa się do góry (najlepiej przytrzymać chromowaną listwę). Nie bój się tego, że będzie iść z oporem. Rdza zwiększa objętość i stąd mogą być pewne problemy z wyjęciem tych osłon ramki okna. Nowy element najprawdopodobniej wsunie się już bez problemu. Poniżej masz zdjęcie tego, jak to wygląda. Trzy śrubki i ten język na dole.


grota10 - Pon Paź 14, 2019 19:28

Napisalem ,,te od srodka,,Dziekuje za szybki odzew,ale chodzi mi o te jakby gumki ktore dolegaja do szyby od wewnatrz samochodu.Szyba sie po tym przesuwa kiedy sie chowa.Poziome przez szerokosc szyby zaraz nad boczkiem drzwi.Chyba dobrze wyjasnilem
MD - Pon Paź 14, 2019 19:43

grota10, tak to jest jak się z doskoku pisze. Wybacz, nie doczytałem. :D Czy ich się nie wyciąga do góry? W sensie one nie siedzą częściowo na tych spinkach co boczek?
grota10 - Pon Paź 14, 2019 19:59

No o to chodzi ze nie wiem.Nie chce szarpac zeby nie zniszczyc.O te listwy mi chodzilo
marek501 - Pon Paź 14, 2019 20:01

Wymieniałem u siebie w R 75 nie jest to trudne, wyjmują się normalnie pociągając do góry, tylko delikatnie po trochu po całości odginając kolejno spinki .Te listewki niestety łatwo jest powyginać .Dla ułatwienia możesz wyjąć boczne plastiki . Wklejam foto moich przed wymianą .
pozdr.

grota10 - Pon Paź 14, 2019 20:10

Dzieki za zdjecie.Te spinki je trzymaja czy siedza tylko wcisniete ?
marek501 - Pon Paź 14, 2019 20:17

Jak wyjmowałem to część spinek została na drzwiach a część na listwie czyli jest to bez znaczenia .