Zobacz temat - [Mg ztt]Problem z czujnikami cofania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [Mg ztt]Problem z czujnikami cofania

Kalwar - Nie Lis 17, 2019 20:13
Temat postu: [Mg ztt]Problem z czujnikami cofania
Witam. Mam problem z czujnikami cofania/parkowania czy jak tam je zwał. Wrzucam wsteczny dojeżdżam do przeszkody i cisza. Czujniki jak się wsłucha tykają. Światło cofania jest. Wymieniłem jeden czujnik na nowy ale zamiennik czy to może być przyczyna?
Gusio92 - Wto Lis 19, 2019 20:01

Jak tykają to może brzęczyk padł?
Kalwar - Wto Lis 19, 2019 21:03

Czy on odpowiada tylko za czujniki czy też odzywa się w innych sytuacjach? I gdzie go szukać w ZTT 2003 r.?
Gusio92 - Czw Lis 21, 2019 07:25

Chyba w zegarach jest. A pod odpaleniu i wrzuceniu wstecznego nie robi pojedynczego piknkecia
Kalwar - Czw Lis 21, 2019 10:31

Nie. Był długi sygnał więc wymieniłem nie tykający czujnik i polutowałem wiązkę, bo była przerwana i cisza nastała.

[ Dodano: Czw Lis 21, 2019 10:31 ]
Wychodzi na to że należałoby licznik wymienić tak? Czy można dokupić taki głośniczek i wymienić ?

Gusio92 - Czw Lis 21, 2019 19:33

Jak wcześniej był sygnał a teraz nie ma to coś musiałeś pokopac
Kalwar - Pią Lis 22, 2019 05:34

Był ale długi oznaczający uszkodzenie czujnika, czyli to ten sam ma sygnalizować ? Opiszę sytuację. Od zakupu auta przy włączeniu wstecznego był długi sygnał. Zacząłem grzebać i znalazłem nietykający czujnik. Zamówiłem zamiennik firmy GETZ, bo ten który był wpięty też nie tykał przy zamianie z innym. Okazało się też, że mam przerwany kabel w wiązce więc fo polutowałem. Teraz wszystkie tykają tak samo, ale nie słychać nic w aucie.