Zobacz temat - [MGF]Podłaczenie MGF pre-obd2 Launch
 
Forum Klubu ROVERki.pl

MGF i MG TF - [MGF]Podłaczenie MGF pre-obd2 Launch

nowy889 - Czw Lis 21, 2019 16:22
Temat postu: [MGF]Podłaczenie MGF pre-obd2 Launch
Witam nie wiem czy ktoś już to odkrył ale podzielę się informacja że Launch X431 robi kompletnie wszystkie systemy mgfa przed obd2, łaczy sie z silnikiem , poduszkami, wspomaganiem , klimatyzacją i abs. Co do nastawów to jeszcze nie sprawdzałem czy można np dodawać piloty albo ustawiać punkt centralny epas.
gutek071 - Sob Cze 05, 2021 15:00

Cześć, odgrzeję temat. Byłeś w stanie odczytać błędy z ECU? Ja mogę jedynie z powodzeniem skasować. Mogę też wejść w adaptację wolnych obrotów i tego ustawienia na paliwa niskiej jakości, ale przy próbie odczytu błędów wywala błąd komunikacji. To samo przy próbie odczytu parametrów rzeczywistych. Już zgłupiałem, bo chyba gdyby był jakiś problem z wiązką, to nie robiłby nic, a nie że część funkcji działa. Pozostałe moduły łączą się prawidłowo. Używasz jakiejś przejściówki, czy bezpośrednio do złącza podpinasz smartboxa? Mam mems 1.9 jeszcze dodam. Pozdrawiam
nowy889 - Pon Cze 07, 2021 20:58

No więc tak robiłem to x431 z dużym tabletem , wersja softu aktualna była na wtedy więc 2019. może masz starą wersje softu. odczytywał błędy ecu mems2j , epas, abs i jeszcze raz sprawdałem to jednak airbagu nie robił, daleko odemnie jesteś? bo ja w zachodnio pomorskim i kupiłem sobie PSCAN który robi 100% razem z kodowaniem pilotów i wkodowywaniem centraliki imo do ecu, to akurat na stole.
gutek071 - Sob Cze 12, 2021 11:09

Dzięki za odzew. Jestem z Wrocławia, więc dość daleko od Ciebie. Generalnie sprzętu mam pod ręką sporo, więc z pilotami i innymi tego typu tematami nie ma problemu. Podejrzenia kieruję w stronę ECU. Obecnie auto rzuciło palenie, więc chcąc nie chcąc przyjrzę się temu bliżej. Czy masz może wsad pamięci do działającego memsa 1.9?
Tikal - Nie Wrz 05, 2021 22:00

A czy ten wg was się połączy jakoś z MG TF 2003

https://allegro.pl/oferta/launch-x-431-smartdiag-mini-5-marek-interfejs-diag-10665280769

Malignus - Pon Wrz 06, 2021 19:09

Osobiscie uzywam zwyklego elma oraz apki Torque.Mi to wystarcza
Tikal - Pon Wrz 06, 2021 19:14

Pytam bo chodzi mi bardziej o coś co skrzynie steptronic jest w stanie ogarnąć
nowy889 - Sro Wrz 15, 2021 10:05

Wszystkie mg f i tf po 2000 sa obd2 więc wiekszść kodów jak nie wszystie zczytasz za pomocą zwyklego elm327