Zobacz temat - [R 25 2004r.]Mała prędokść
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 25 2004r.]Mała prędokść

Spartan121 - Czw Lis 28, 2019 16:07
Temat postu: [R 25 2004r.]Mała prędokść
Czesc. Jeżdze juz moim samochodem ponad pół roku i nigdy nie udało mi się przekroczyć 130 km/h, a powinienem. Odpinałem przepływomierz i nic. Swiece wymieniłem ,były jeszcze orgnalne platynowe. Po wymianie dostał mocy ale jeszcze cos go boli. Co sprawdzic jeszcze przed podpieciem pod komputer noi swieci check control?
seraph - Czw Lis 28, 2019 17:58

Przepływomierz w benzynie? Chyba Ci się przyśniło :mrgreen:

Sama benzyna? Jakie masz średnie spalanie? Dokręca się do odcinki? Możliwe, że masz katalizator zapchany, bo był nawet tutaj ostatnio taki przypadek. A filtr powietrza? Nie zaszkodziłoby też sprawdzić kompresji, bo może zwyczajnie silnik jest już na wykończeniu...

Spartan121 - Czw Lis 28, 2019 19:42

... przepustnica a nie przepływomierz. Sama benzyna, spalanie 7,2 z moich obliczen, katalizator był wycinany i ten wyglada na nowy, filtr też wygląda jak nowy ,a co do odcięcia to nie sprawdzałem.
seraph - Czw Lis 28, 2019 21:32

Spalanie spore, ale może przebiegi miejskie. Komputer i kontrola kompresji - potem można gdybać, ale 130 km/h maks to naprawdę biednie. Tyle to powinien bez problemu na 3-jce pojechać...
dawidd - Czw Gru 12, 2019 08:59

Jak mozna odpiąć przepustnice? Chyba czujnik TPS od przepustnicy, ale to tylko pogorszy sprawę. Sprawdź jak przedmówca mówi kompresje, dolot, czy nie zapchane rury wydechu. Po co wycinałeś kata? Co z reszta tłumików? Do sprawdzenia tez pompa paliwa aa i podłącz TPS bo bez tego nie będzie dobrze
bolek81 - Wto Sty 07, 2020 14:49

Czy problem się rozwiązał? bo mój znajomy ma podobny problem i fajnie jakbyś mógł się podzielić co było przyczyną. :)
CEDZIOR - Sob Sty 11, 2020 20:06

seraph napisał/a:
Przepływomierz w benzynie? Chyba Ci się przyśniło :mrgreen:


rzadko kiedy jest., ale np. w Corsie C benzyna jest .

Zobacz czujnik położenia przepustnicy to ten na przepustnicy z przodu przeputnicy. Na dwie śrubki, jedna górna druga na dole. Albo samą przepustnice czy się otwiera na 90stopni(?).

Spartan121 - Sob Lut 29, 2020 19:12

....mi sie wydaje że to jest przebiegiem. Miałem robioną już uszczelke. Elektromechanik zapytał czy wymieniałem pierścienie razem z uszczelka, bo mi bierze olej. Ale to robił poprzedni włąsciciel,także nie wiem. Niech jezdzi jak najdłużej i bez awarii to najważniejsze. Potem sie kupi coś nowszego. Myslałem o płukance silnika kiedyś tam, moze go ruszy, ale nie ryzykuje i odpusciłem jak zobaczyłem silkon, bo jeszcze go rozpuści i pojade na złom, a nie do roboty. :smile: . W simsonie pamietam jak sie wymieniło pierścienie i tłok i wyczyściło wszystko z nagaru, to było pi**********e, piękne czasy.
seraph - Nie Mar 01, 2020 19:03

A cóż to za problem zmierzyć kompesję i się przekonać czy silnik trzyma parametry, czy już kończy swój żywot?