Zobacz temat - [MG ZR160] Jaki tłumik końcowy? Tanie rozwiązanie problemu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR160] Jaki tłumik końcowy? Tanie rozwiązanie problemu

dawidd - Nie Gru 08, 2019 08:27
Temat postu: [MG ZR160] Jaki tłumik końcowy? Tanie rozwiązanie problemu
Cześć, znów pytam o cichy tłumik do mg zr 160. Trochę tych aut się na forumm przewija, a swoje lata już mają więc i tłumiki też musicie wymieniać. Ja już 3 końcowe sprawdziłem, dwa od pb i jeden od diesla. Każdy buczał, w różnym stopniu, przy różnych obrotach ale buczał. Szukam czegoś cichego. Może ktoś tu jeszcze coś podpowie. Jakie wy montujecie
CEDZIOR - Nie Gru 08, 2019 23:24

Jak cichego to kup zwykły końcowy od 214si lub rover 25 1.4
dawidd - Pon Gru 09, 2019 07:31

no tez o tym myślałem, ale one maja mniejsza średnice rury, chyba 50 a w 1,8 jest 60mm. Dlatego kupiłem do diesla bo ma ta sama średnicę, ale buczał powyżej 2 tys km i wyleciał z auta szybciej niż wleciał:)
dzelo23 - Pon Gru 09, 2019 14:19

Co prawda mam 1.8 turbo ale napiszę co zrobiłem.
Kupiłem oryginalny używany tłumik do 1.8 turbo, jakiś czas było ok a później zaczęło brzęczeć aż zrobił się przelot. Rozciąłem puche i o:



Poprawiłem coś tam:


Całą pustą przestrzeń wypchałem wełną niepalną do dociepleń i to tak nie za ciasno.
Efekt był zarąbisty, cicho jak w zwykłym aucie. Podkreślam Był :d
Styl jazdy, mody i zabawy sprawiły że robi się coraz głośniej, podejrzewam że wełna jest już tylko przy ściankach a może i całkowicie się ulotniła.
Co by nie było jak będę już miał go dosyć to rozetne i sprawdzę co się tam stało. Jeżeli tylko braki w wełnie to uzupełnię i owine jakimś drutem dookoła rurek wewnątrz tłumika a pozostałą przestrzeń po prostu wypcham tylko trochę mocniej upcham.

dawidd - Pią Gru 13, 2019 20:58

fajnie dzelo23, ze wstawiłeś fotki bo dziś sie zastanawiałem jak ten tłumik wygląda w środku :) Kup rurę perforowana i ewentualnie wełnę stalowa do owinięcia rury + wełna do tłumika i po sprawie

[ Dodano: Pon Gru 09, 2019 21:31 ]
mój wygląda tak:

free upload pic





zamowilem już rury i wełnie nierdzewna, sama wata była w dobrym stanie wiec użyje jej ponownie. Moze uda sie zrekonstrulowac ten tlumik
Na zdjęciach nie widać, ale rury perforowane sa tylko od góry - od dołu nie zostało z nich prawie nic. Mam nadzieje ze to rozwiaze moj problem z buczeniem

[ Dodano: Pią Gru 13, 2019 20:58 ]
znalazłem ciche i tanie rozwiązanie tłumika do MG zr 160. Jutro opisze wraz z fotkami w temacie:
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158