Zobacz temat - [R75] Stuki w tyle po wymianie sprężyn i amortyzatorów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Stuki w tyle po wymianie sprężyn i amortyzatorów

proartur - Nie Gru 15, 2019 12:24
Temat postu: [R75] Stuki w tyle po wymianie sprężyn i amortyzatorów
Witam ponownie.

Zwracam się z prośbą o pomoc w zlokalizowaniu stuków po wymianie sprężyn i amortyzatorów z tyłu. Ale od początku...

założyłem nowe sprężyny i używanie amortyzatory gotowe już z mocowaniem

jeden z zdemontowanych starych amortyzatorów miał taką jakby uszczelkę gumową
miedzy górą nadkola a wnętrzem bagażnika
(chociaż mam wrażenie że to ma za zadanie uszczelnić bagażnik niż tłumić drgania)
kolejna rzecz to śruby mocujące amortyzator na dole, jedna miała podkładkę druga nie. ta z podkładką dokręciła się normalnie, zaś ta bez - trzeba było mocno dokręcić aby nie było luzu (przynajmniej wyczuwalnego ręką)

po złożeniu i jeździe okazuje się że wali coś po stronie prawej
głos dochodzi jakby z bagażnika co sugeruje właśnie ten amortyzator

czy ta poduszka mocująca może tak tłuc ?

adam_26 - Nie Gru 15, 2019 14:38

wszystkie elementy zawieszanie które są wymagane sprawdź sobie na rimmerbros czy w ogóle to masz zamontowane ;)
tu masz link :
https://rimmerbros.com/Item--i-GRID001548

groszek_76 - Nie Gru 15, 2019 16:41
Temat postu: R(75)
Źle masz osadzoną poduszkę amortyzatora Miałem to samo po wymianie. Podczas zakładania źle się ułożyła. Odkręć w bagażniku 2 śruby mocujące poduszkę pokołysz samochodem na boki i powinna siąść w gnieździe. Możesz jakimś smarem w sprayu delikatnie przesmarować gniazdo i musi dobrze siąść.
krzyzowiec1410 - Czw Kwi 02, 2020 13:13

Masz pewność, że używane amortyzatory są sprawne? U mnie w tylnym zawieszeniu za stukanie był odpowiedzialny właśnie amortyzator. Do tego praktycznie trzeba było wymienić cały komplet tulei i łączniki stabilizatora. Całość to koszt około 2 tyś. Ile zrobiłeś km na tym zawieszeniu?