Zobacz temat - [R75] ogrzewanie na postoju
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] ogrzewanie na postoju

kdamian1996 - Nie Gru 15, 2019 21:14
Temat postu: [R75] ogrzewanie na postoju
Witam, mam takie pytanko da się w R75 grzać się na postoju bez zapalonego silnika ? Tak jak Mercedesy czy BMW mają funkcje rest na panelu clinatronica która umożliwia że działa nawiew bez kluczyka np można wyjść na zakupy i po powrocie mamy cieplo. Mam Webasto jeszcze nie sprawne ale je naprawie i chciałbym się dowiedzieć czy jest taka możliwość ?
marcin.misek - Nie Gru 15, 2019 23:26

Instrukcja obsługi nic nie mówi o takiej funkcji - wiec nie.
sTERYD - Pon Gru 16, 2019 08:45

Mozna sobie dokupić pilota do webasto, albo programator czasowy. Trochę o tym już bylo na forum...
christopher7 - Pon Gru 16, 2019 09:11

Da się, tylko trzeba parę drobiazgów dołożyć jak nie masz...
Po przeróbce wóz będzie Cię radośnie witał dźwiękiem startującego odrzutowca i ciepełkiem w kabinie :mrgreen:

kdamian1996 - Sro Gru 18, 2019 11:55

Kolego właśnie o to mi chodzi , czasem się siedzi w samochodzie kilka godzin wieczorem na mieście ze znajomymi i co jakiś czas trzeba odpalać kopciuszka żeby grzał ;-p Jak uruchomie Webasto to założę to zdalne sterowanie, a jeszcze takie pytanko czy można podłączyć zdalne sterowanie do wentylatora nagrzewnicy żeby wiał np na pierwszym biegu ?
Zigg - Sro Gru 18, 2019 12:44

Kolego, kup 75 w kombiku, więcej miejsca na "spotkania" a i podsufitka nie będzie tak zdrapana od szpilek :D
christopher7 - Pią Gru 20, 2019 11:17

kdamian1996, w moim wozie mam właśnie taki wariant webasta sterowanego pilotem. Nawiew w kabinie odpalany jest wraz z webasto. Pamięta po prostu ostatnie ustawienia klimatronika (siłę nawiewu/ kierunek/temperaturę)
mocu - Pon Gru 23, 2019 17:20

U mnie jest zegar, gdzie mogę ustawić sobie godzinę, o której ma odpalić piec. Na panelu ustawiam sobie temperaturę i gdzie ma być nawiew. W czasach, gdy bywał śnieg rano miałem odsnieżony samochód i ciepełko w kabinie. Myślałem, że każdy ma taką opcję.
christopher7 - Pon Gru 23, 2019 17:25

Za dopłatą :mrgreen:
W standardzie była w dieslu tylko wersja dogrzewacza silnika. A pod koniec historii firmy nawet tego już nie było...

kdamian1996 - Czw Gru 26, 2019 01:27

christopher7 masz zamontowane zdalne sterowanie czy tam było fabrycznie ?
dawidd - Czw Gru 26, 2019 08:28

a ja sobie zrobiłem sterowanie przez telefon supl'a. Mam na tel podgląda napięcia akumulatora, temp w aucie i czy ogrzewanie chodzi czy nie. Do tego jest możliwość ustawienia dowolnych harmonogramów - webasto zawsze w czwartek mi odpala pod wieczór bo zawsze wtedy jadę autem i nie muszę pamiętać o ogrzewaniu. Więcej o sterowaniu webasto jest na stronie klubowej, sa chyba 2 artykuły faq jak sie za to zabrać
christopher7 - Wto Sty 07, 2020 14:14

kdamian1996, dokładałem. Fabrycznie miałem tylko "dogrzewacz" silnika
kdamian1996 - Nie Mar 06, 2022 14:14

christopher7, Witam, wiesz może jak podłączyć Climatronic żeby włączał się razem z Webasto ?
dawidd - Nie Mar 06, 2022 18:17

czujnik bimetaliczny https://www.aksotronik.co...-c-otwarty.html
na 35s na rurke od nagrzewnicy i 2 przekaźniki
Jest opis na stronie klubowej

kdamian1996 - Pon Mar 07, 2022 07:51

Szukałem w dziale zrób to sam R75 ale nie działa strona.

[ Dodano: Pon Mar 07, 2022 07:51 ]
Jest ktoś w stanie mi to rozrysować jak najprościej ? Bo ja z elektryki to taki nijaki.

dawidd - Pon Mar 07, 2022 09:07

faktycznie nie działa, trzeba poczekać aż ktoś to naprawi
kdamian1996 - Pon Mar 07, 2022 09:20

Znalazłem ten opis i schematy które są na stronie klubowej. Ja mam podłączony moduł gsm którym załączam Webasto i teraz chciałbym od Webasto dać instalacje z przekaźnikiem do climatronica który włączy mi panel klimatyzacji i będzie działa nadmuch i właśnie chciałbym się dowiedzieć pod który kabel do climatronica się podłączyć żeby go uruchomić z modułu gsm. I czy gdy dam dwie diody prostownicze jedna na dojściu fabrycznej instalacji elektrycznej do climatronica a druga na dojściu od modułu gsm to będzie wszystko działało wtedy gdy będzie włączone ogrzewanie na postoju a np zapale silnik i pójdzie prąd z samochodu do climatronica. Czy nic nie spale poprostu podłączając w ten sposób.
dawidd - Pon Mar 07, 2022 22:21

Wszystko co potrzebujesz było dokładnie opisane ba stronie klubowej, sam z tego robiłem łącznie ze sterowaniem panelu climatronic. Trzeba poczekać aż ktoś sie zlituje i naprawi ta stronę :)

[ Dodano: Pon Mar 07, 2022 22:20 ]
działa? :)
https://www.roverki.eu/zr...bic-samemu.html

[ Dodano: Pon Mar 07, 2022 22:21 ]
https://www.roverki.eu/zr...5-cdt-cdti.html