Zobacz temat - [Freelander] Ponownie kontrolki TC i zjazdu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Ponownie kontrolki TC i zjazdu

lazer00 - Wto Gru 31, 2019 11:46
Temat postu: [Freelander] Ponownie kontrolki TC i zjazdu
Witam

Freelander 1.8 2001r

Od czasu jak kupiłem Freelandera to po przejechaniu niewielkiej odległości zapalała się pomarańczowa kontrolka zjazdu i tak świeciłą cały czas.
Sprawdziłęm kabelki, przy lewarku, wymieniłem czujnik przy pedale hamulca, ale to nie pomogło. Przyzwycziłem się do tego u tak jeżdziłem dwa lata.
Ostatnio zapaliła się jednak kontrolka TC i nie gaśnie. Według mnie stało się to jak zjechałem z krawężnika. Ale to może zbieg okoliczności.

Jeszcze raz prawdziłem kabelki przy lewarku, podmieniłem czujnik przyśpieszenia czy jak to się tam zwie (ten przy dźwigni ręcznego), posprawdzałem miernikiem wszystkie czujniki ABS. Bezpieczniki, złącze przy pompie ABS, również sprawdzone, reset kompa zrobiony, kontrolki ciągle świecą.

Ma ktoś jeszcze jakąś poradę gdzie szukać przyczyny?

Wiem, że najłatwiej podjechać do kogoś kto podepnie auto pod kompa, ale to jest Zakopane i od Lad Rovera nikogo w pobliżu nie znajdę.

pozdrawiam

Osy4 - Sob Lut 27, 2021 22:13

Dziś nie do końca odpuściłem hamulec ręczny i zapaliły mi się dwie kontrolki TC i zjazdu z wykrzyknikiem na żółto. Zwolniłem je do końca i po kilkuset metrach zgasły. Później przy szybszym pokonaniu ronda znów się zapaliły i po kilkuset metrach zgasły. Już się nie świecą. Do tej pory nie zaświeciły się ponownie. Może ten hamulec ręczny wprowadził takie zamieszanie. Sprawdź jak u Ciebie.