Zobacz temat - [MG ZR 160]Czy pierścienie magnetyczne od ABS sa wymienialne
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR 160]Czy pierścienie magnetyczne od ABS sa wymienialne

dawidd - Sob Sty 11, 2020 08:22
Temat postu: [MG ZR 160]Czy pierścienie magnetyczne od ABS sa wymienialne
Witam
Czy w MG zr 160 pierścionki od czujnika ABS na tylnych łożyskach sa wymienialne czy sa na stałe? To samo jeśli chodzi o przód? Z tylu sa tarcze hamulcowe

łożysko jest takie:
https://www.google.com/se...3uCoqM16clbIZM:

sTERYD - Sob Sty 11, 2020 13:57

pierścienie zazwyczaj są wciskane. Nie demontowalne są tylko te plastikowo-magnesowe montowane zamiast uszczelnienia w łożyskach (np w R75 z przodu).
Nie wiem tylko czy jest sens demontować skoro różnica w cenie łożyska bez pierścienia a z nim jest nieduża, a dodatkowo jest ryzyko, że pierścień pęknie przy wciskaniu...

CEDZIOR - Sob Sty 11, 2020 19:52

Z tyłu to wątpię, skoro nawet łożysko nie jest demontowane. A co do przodu to pewnie się wymienia skoro są osobne do kupienia. Nigdy tego nie wymieniałem nawet. Trzeba rozgrzać nową koronkę i od razu założyć na przegub. Ja bym wymienił od razu cały przegub zewnętrzny , tyle samo rzeczy z zawieszenia trzeba rozpinać czy do wymiany tej koronki czy do wymiany przegubu. :P
dawidd - Czw Lut 13, 2020 13:40

u mnie łożyska sa ok tyle ze jak robiłem hamulce to widziałem ze pierścienie z tylu z obu stron były spawany. Czasami przy hamowaniu z malych prędkości robi mi sie "sprężynka" na pedale i ABS odbija. Myślę ze to kwestia tych pierścieni, ale pewności nie mam, tym bardziej ze dzieje się to rzadko i szkoda na probe wymieniać oba łożyska
dk2b - Sro Gru 01, 2021 20:18

Pierscienie ABS'u z tylu sa demontowalne na 100% w R200. Mysle ze MG tez tak bedzie. U mnie byly demontowane gdy wymienialem szpilki kola gdy dwie sie ukrecily i zeby zalozyc nowe trzeba bylo zdjac pierscien.
dawidd - Czw Gru 02, 2021 16:10

temat stary, ale wymieniłem oba łożyska i jest ok. Co do wymienialności pierścieni to nie wiem czy w r200 nie ma innych łożysk - tu raczej sie nie wymieni bo pamiętam ze szukałem ale nie znalazłem w sprzedaży