Zobacz temat - [rover 75] nie odpala po rozladowanym aku
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [rover 75] nie odpala po rozladowanym aku

Carlo1406 - Sro Sty 15, 2020 18:04
Temat postu: [rover 75] nie odpala po rozladowanym aku
Witam serdecznie kolegów.
Mam problem z roverkiem ponieważ jakiś czas tem został kompletnie rozladowanym aku przez dwuch mądrych którzy słuchali muzyki. Więc jak wiadomo aku do naładowania albo wstawienie naładowane podobno wystawili inny aku lecz samochód nie ma żadnej reakcji podobno radio gra światła działają centralny działa. Lecz jak kluczyk jest w stacyjcie i po przekreceniu nie reaguje nic na zegarach i nie ma reakcji rozrusznika a na 100% to nie rozrusznik po prostu tak jak by nie było wogole zapłonu. Proszę o pomoc ponieważ nie wiem co mogło się stać zwłaszcza że już w nim wyjmowalem aku i wszystko było ok

borsuk88 - Sro Sty 15, 2020 19:10

za słaby aku, lub też rozładowany.
SeniorA - Sro Sty 15, 2020 19:19

albo bezpiecznik w komorze silnika
marcin.misek - Sro Sty 15, 2020 21:34

1.Akumulator - sprawdzić napięcie podczas próby rozruchu
2.Bezpieczniki
3.Rozrusznik - sprawdzić napięcie sterujące, masę
4.Kostka stacyjki - jeżeli brak napięcia sterującego na rozruszniku.

zedziczek - Sro Sty 15, 2020 23:12

Czytałem też, bo sam nie miałem okazji tego doświadczyć, także nie strzelajcie :) że przy usilnych próbach odpalenie na rozładowanym aku, w oprogramowaniu eprom mogą pojawić się błędy.

ps.

udało mi się znaleść tego posta:

https://the75andztclub.co.uk/forum/showthread.php?t=138908&page=3

jest tam też coś o ropniakach :p

"Another common "culprit" of battery drain on the diesel variants is a faulty glow plug relay."

mocu - Nie Sty 19, 2020 14:00

A czy akumulator został zamieniony, czy tylko podpięty jako dodatkowy? U mnie kiedyś jak padł akumulator, to nie mogłem odpalić na kablach. Dopiero zamiana akumulatora pomogła. Stary akumulator pożerał zbyt dużo prądu