Zobacz temat - [R75] inne zaciski do tylu z jakiego auta?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] inne zaciski do tylu z jakiego auta?

dawidd - Nie Sty 26, 2020 11:52
Temat postu: [R75] inne zaciski do tylu z jakiego auta?
Witam
Chciałbym sie pozbyć standardowych bembno-tarcz z tylu i założyć coś normalnego, co ręczny będzie miało na klockach. Czy ktoś przerabiał ten temat i ewentualnie wie z jakiego auta podchodzi zacisk, jarzmo do naszej zwrotnicy

karolj - Pon Sty 27, 2020 23:31

Nie wiem jakie są dostępne opcje, ale miałem R600 z ręcznym na samej tarczy, teraz zdarza mi się jeździć Meganką II która tez ma ręczny na tarczach (zaciski z tyłu nowe) i nie polecam tego rozwiązania. Moim zdaniem lepiej sobie wyregulować te co masz raz na jakiś czas, ogarnąć problem tego trójnika na lince zaraz za dźwignią i powinno być spoko.

Swoją drogą jakie masz tarcze z tyłu? 10mm czy 19 (wentylowane)?

dawidd - Wto Sty 28, 2020 07:57

10, a były w ogolę wentylowane w r75 na tyle?
Co do ręcznego na klockach - tak kam w mg zr i tak miałem w r400 - dla mnie bajka. Jak sa zregenerowane to kola zatrzymuje na suchym asfalcie na rącznym. A w r75 nawet po kapitalnym remoncie tylu i tak jest słabo

sTERYD - Wto Sty 28, 2020 10:50

W r600 był ZTCP taki sam system jak w 400, i chyba w legendzie też. Ale tam chyba wszędzie są 4 śruby...
karolj - Wto Sty 28, 2020 15:51

dawidd, były wentylowane z tyłu, chyba w mocniejszych wersjach. Tłoczki wtedy mają 40mm średnicy.
krzyzowiec1410 - Czw Kwi 02, 2020 13:02

Ja miałem u siebie wentylowane. Nie wiem czy były to oryginały, bynajmniej tarcze takiej grubości nie są dostępne na rynku. Wszystkie są 8 -10 mm tamte miały około 14 (zużyte). Niestety nie obyło się bez kombinowania ponieważ tłoczki też były krótsze i po zamontowaniu cieńszych tarcz trzeba było je wymieniać (nie pamiętam ale pasowały z jakiegoś BMW - odpowiednia średnica i długość).
Jeżeli chodzi o system tarczo bębnów to jest to jedna wielka porażka. Każdy system na ręcznym w klocku będzie działał lepiej niż to ustrojstwo. U mnie w pewnym momencie nic nie dała wymiana szczęk i regulacje. Dlatego musiałem wymienić tarcze na nowe.