Zobacz temat - [Freelander] Słaby prąd na zapłonie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Słaby prąd na zapłonie

Ciorny - Sob Lut 15, 2020 21:07
Temat postu: [Freelander] Słaby prąd na zapłonie
Witam, nie bardzo wiem jak poprawnie opisać i nazwać ten problem ale polega on na tym że gdy przekręcę kluczyk na zapłon, wszystkie kontrolki a w zasadzie cała deska ledwo co świeci. Tak jakby było zbyt małe napięcie. Po odpaleniu problem znika i wszystko jest jak trzeba. Proszę o jakieś sugestie :?: :mrgreen:
piokow01 - Pon Lut 17, 2020 09:10

Sprawdzić stan akumulatora. Sprawdzić mocowanie klem. Sprawdzić punkty styku kabla ''- " masowaego z karoserią. Np pod obudową akumulatora. Wyczyścić wszystkie punkty i nasmarować.
Oczywiście zawsze podczas odpalania kontrolki lekko przygasają.

Ciorny - Pon Lut 17, 2020 13:20

Tak tak podczas odpalania to oczywiste, problem jest jednak w tym że po samym przekręceniu na zapłon są ledwo widoczne. Dzisiaj miałem też dosyć dziwną sytuacje bo mój Roverek podczas jazdy dosłownie na chwilę zgasł a konkretniej całkowicie odcięło prąd.
Malignus - Pon Lut 17, 2020 21:58

Podobnie miałem w vectra b.Powodem przetarta wiazka gdzies przy kompie.Prad zniknal na chwile podczas jazdy na autostradzie.Nic przyjemnego
Ciorny - Pon Lut 17, 2020 22:39

Wydaje mi się że namierzyłem problem, w moim przypadku są to kable idące do kostki stacyjki. Jak na razie trochę inaczej je ułożyłem, samą kostkę i wtyczkę wyczyściłem i problem zniknął. Zobaczymy co będzie dalej. Dzięki za pomoc.