Zobacz temat - [ MG ZT T] Pęknięte sprężyny tył, jaki zamiennik
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [ MG ZT T] Pęknięte sprężyny tył, jaki zamiennik

melo102 - Nie Mar 08, 2020 19:20
Temat postu: [ MG ZT T] Pęknięte sprężyny tył, jaki zamiennik
Witam

Zauważyłem że auto z tyłu niżej siedzi. Po sprawdzeniu okazało się że sprężyna jest pęknięta. Szukałem po sklepach , nie mają, nie wiem gdzie szukać. Na nalepce pod siedzeniem mam
C.I codes:
FRONT RH -QJ
FRONT LH-PD
RR DAMPER- GB
RR SPRING- RF
Znalazłem angielskie info że:
GB to standart early models
RF to grey ,na sprężynach mam siwy i zielony kwadracik namalowany
RH to pewnie prawa strona a LH to lewa ale czemu inne oznaczenia sa QJ i PD skoro gdzieś widziałem to te same oznaczenie sprężyn
REB000430.

Podsumowując :
Jakie są amorki z tyłu i z przodu a jakie sprężyny i jakie gumy.
Czy standardowe czy raczej sportowe - jak to sprawdzić, jak rozkodować powyższe oznaczenia tłumacząc na Polski.
Skoro to MG to raczej sportowe powinny być bo auto sztywne jest.
Gdzie zakupić odpowiednie sprężyny zgodne z nalepką?
Na stronce z UK znalazłem odpowiednie
https://rimmerbros.com/Item--i-RKB000920SLP
Ale cena za nie +dostawa do PL nie wiem czy 1000PLN wystarczy -sporo.

Gdzieś znalazłem że można zamontować sprężyny od BMW model E46, zerkałem wygląd podobny mają a co z długością gruboscią i twardością oraz otworem na gumę czy można od kombi 325 , 328 czy 330 założyć? Na pewno są łatwiej dostępne.

Dziękuję za pomoc i wyjaśnienia.

marcin.misek - Nie Mar 08, 2020 20:42


Moderator marcin.misek informuje

melo102 ! Ten temat zostanie usunięty jeśli nie poprawisz jego nazwy.
Na tym forum obowiązują ściśle określone zasady nazewnictwa tematów.
Proszę niezwłocznie zapoznać się z tym tematem
Aby zmienić nazwę tematu, musisz w pierwszym poście użyć funkcji


melo102 - Czw Mar 12, 2020 21:03

Witam
Czy mogę spodziewać się że, życzliwy forumowicz podzielił się wiedzą gdzie zakupić tę sprężyny ?
Obdzwoniłem kilka sklepów dzwoniłem i nikt nie dysponuje sprężynami na tył do ZT kombi.
Jest sporo od BMW E46 ale czy pasują mają długość zbliżoną ale co z innymi parametrami ?
Jak ugryźć temat

marcin.misek - Pią Mar 13, 2020 09:05

melo102 napisał/a:
Czy mogę spodziewać się że, życzliwy forumowicz podzielił się wiedzą gdzie zakupić tę sprężyny ?

melo102 napisał/a:
https://rimmerbros.com/Item--i-RKB000920SLP

To jedyne znane mi miejsce gdzie są dostępne sprężyny do tego.
Cytat:
Jak ugryźć temat

Zrób pomiary dlugosci, grubosci sprężyny - kup odpowiednie i przetestuj - jak będą kiepskie to kupujesz inne - wiec musisz zostać testerem tego rozwiązania.

Inni montują sprężyny od Rovera 75.

R75 - Sob Mar 14, 2020 00:27

H&R powinny pasować, ale najlepiej gdybyś zmierzył długość aktualne założonych

https://inter-rally.pl/product-pol-32460-Sprezyny-obnizajace-H-R-Rover-MG-75.html

melo102 - Nie Mar 15, 2020 21:29

Dziękuję za wskazówki
Micros - Sro Mar 25, 2020 11:51

Daj znać proszę, co kupiłeś i czy się sprawdzają w praktyce. Sprężyny w MG to ciężki temat i przydadzą nam się Twoje doświadczenia w tym temacie na przyszłość.
MACIUCH - Czw Mar 26, 2020 12:28

Wejdź na olx. Wpisz sprężyny Rover 75 jakiś są w Poznaniu
melo102 - Czw Mar 26, 2020 21:37

Rover 75 ma inną charakterystykę a i można kupić nowe bez problemu w sklepie. Dla MG nie ma.
Malignus - Sob Mar 28, 2020 19:21

Roverki i MG maja inna charakterystykę.Teoretycznie pod TF mogę cos dobrac.ale to tylko teoria.Do mojego pasi tylko i wyłącznie ori sportpack lub zamiennik z Bilsteina (niedostępny) lub zestaw soft ride z le500 (cena zabija)
nagro - Wto Mar 31, 2020 20:01
Temat postu: R75 kombi sprężyny tył
Witam! Pasują sprężyny od Passata kombi b5 fl. Plus podkładki pod sprezyny. 2sztuki. Zakładałem do swojego auta. Amorki pasują od E46.
marcin.misek - Wto Mar 31, 2020 20:50

nagro napisał/a:
Pasują sprężyny od Passata kombi b5 fl. Plus podkładki pod sprezyny.

Podaj konkretne oznaczenia (oryginałów lub zamienników). Samo podkładki pod sprężyny nic nie mówi.

nagro - Wto Mar 31, 2020 23:32

Sprężyny rj6346. Podkładki febi 37428. Wstawię zdjęcie jak wygląda po wymianie
marcin.misek - Wto Mar 31, 2020 23:37

Montowałeś do R75 czy ZT ?
2 sztuki podkładek pod jedną sprężynę czy jedna na sztukę ?

melo102 - Czw Kwi 02, 2020 00:23

Te sprężyny rj6346to raczej do R75 , mają więcej zwoii, są dłuższe o ok 40 mm od tych z MG . Wyjąłem z ZT T ,zmierzyłem ta z oznaczeniem RF ma 230 mm nowa powinna mieć kilka mm więcej.
Daj znać czy montowałeś je w MG ,jeśli tak czy w kombi

R75 - Pią Kwi 03, 2020 14:50

TYŁ
H&R z oznaczeniem 29416 HA (R) mają długość 245mm

PRZÓD
H&R z oznaczeniem 29416 VA (F) - niestety, ale nie wiem jaką mają długość, ponieważ nie zmierzyłem przed założeniem

Założone w 75, przód niżej niż tył.

melo102 - Nie Lip 04, 2021 13:43

Witam
Odświeżam temat.
Z racji braku dostępności sprężyn MG ZTt tył - zamiennikow , OEM tylko UK, postanowiłem testować.
Zamontowałem sprężyne od BMW E46 jedną ,długość 230mm i podmienilem za OEM , pasuje idealnie auto podniosło się o jakieś 15-20mm. Wciąż za mało.
Kolejne od tego samego modelu tym razem komplet długość 250mm drut 16mm o zmiennej grubości ,te niestety mają szerokość większą po obwodzie . Pasowały a auto podniosło się po stronie gdzie sprężyna nie była pęknięta do ok. 385mm od środka piasty do błotnika , niestety tam gdzie była pęknięta jest ok 375mm.

Będę jeszcze próbował zrobić coś aby wysokości z tyłu były zbliżone ale podsumowując sprężyny z E46 można montować do Ztt .

Sugestie mile widziane .
Dzięki