Zobacz temat - [R75] Problem z paskiem.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem z paskiem.

MokraWoda - Sro Mar 18, 2020 19:20
Temat postu: [R75] Problem z paskiem.
Witam. Mam szybki problem i szybkie pytanie. Mianowicie ostatnio coś mi popiskuje przy pasku, wczoraj pasek zszedł mi z koła pompy wspomagania o 2 "żebra" przez co się pociął. Mam nowy pasek, ale po założeniu zauważyłem, że pasek na napinaczu od strony pompy wspomagania jest wysunięty na zewnątrz silnika, jest praktycznie na równi z rolką napinacza. Mógłby ktoś podrzucić zdjęcie jak u was leży pasek na napinaczu? Ewentualnie czego może to być przyczyna? Rolki czy całego napinacza?

#Edit:
Apropos popiskiwania, to wydaje mi się, że piszczy rolka pod napinaczem, jak ją zakręcę ręką to się długo kręci, a jak poruszam na boki to rusza się ok. 1mm na boki. No chyba że to coś z tym napinaczem. A jak zakręcę rolką napinacza, to praktycznie po chwili się zatrzymuje, ale żadnych luzów nie ma.

dawidd - Czw Mar 19, 2020 07:16

żadna rolka nie może miec luzu, jeśli u ciebie jest 1mm luzu to natychmiast do wymiany
MokraWoda - Czw Mar 19, 2020 19:37

Rolka już zamówiona. Napinacz też, chociaż używany bo ewidentnie jest skrzywiony i pasek ucieka na bok. Teraz tylko będzie problem z wykręceniem całego napinacza. Ale jakoś trzeba się będzie przemęczyć.