Zobacz temat - [Mg ztt] Drgania po wyminie gum w ósemce
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [Mg ztt] Drgania po wyminie gum w ósemce

Kalwar - Pon Kwi 06, 2020 22:49
Temat postu: [Mg ztt] Drgania po wyminie gum w ósemce
Witam. Po wymianie gum na poliuretany w ósemce w aucie wyczuwalne dość mocne i irytujące drżenie. Wcześnij nie było to aż tak wyczuwalne. Co robić dalej? Szukać innej uszkodzonej poduchy w aucie? Czy może ktoś już tak miał i jest jakiś myk żeby to ogarnąć?
martinsc - Nie Kwi 19, 2020 22:39

Też to właśnie przerabiam założyłem poliuretanowe gumy do ósemki i jakby ktoś zespawał silnik z karoseria całą buda trzęsie kierownica mocno drży, a na dzień dzisiejszy 2 miesiące po montażu jakby mniej albo już się przyzwyczaiłem albo trochę zmiękła. Też szukałem czy inne poduszki nie są uszkodzone ale są całe i oczywiście są, poliuretan niby 65sh ale cały pełny i praktycznie nie ma ruchu aby wytłumić drganie tak mi się wydaje, i teraz niewiem czy nie lepiej kupić sam zwykły wkład i mieć normalne tłumienie drgań. Chciało się mieć poliuretan i spokój z poduszka na parę lat a wyszło jak zwykle.
nanab - Nie Kwi 19, 2020 23:41

Mnie to wydaje się logiczne że jak wstawiasz zamiast gumy jakiś plastik to będzie telepać.
martinsc - Pon Kwi 20, 2020 00:27

Tak ale to jest niby guma dobrana odpowiednio twardością żeby czegoś takiego nie było chyba ktoś to testował przed wprowadzeniem na rynek, a tu wychodzi ze jest zrobione tylko pod kątem trwałości eliminując jakikolwiek element komfortu całą buda się trzęsie a kierownicy praktycznie nie dawało się trzymać albo tylko dwoma palcami albo szukać obrotów silnika gdzie wibracje były najmniejsze.
christopher7 - Sro Kwi 22, 2020 11:19

Poliuretan też miewa różne parametry...
Ale jeżeli chodzi o zastosowanie pełnych krążków z poliuretanu akurat w tym miejscu i to jeszcze w telepiącym się dieslu to raczej byłbym sceptyczny jeżeli chodzi o komfort :wink: