Zobacz temat - [MGF] Znowu problem z odpaleniem po zimie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

MGF i MG TF - [MGF] Znowu problem z odpaleniem po zimie

fanatyk1 - Czw Kwi 23, 2020 21:33
Temat postu: [MGF] Znowu problem z odpaleniem po zimie
Witam wszystkich w nowym sezonie !! ! mam nadzieje że mimo niesprzyjającej sytuacji, planujecie wypady z odkrytym dachem.
No ja właśnie przygotowuje się do sezonu (i znowu sytuacja podobna jak z przed roku)
Zauważyłem że mój MG zawsze ma problemy przy pierwszym wiosennym odpalaniu ale potem jeździ już bez zarzutu :

Otóż podpiąłem akumulator, włączył się alarm, wyłączyłem go, wsiadam radio działa, zegary działają, szyby, godzina, przebieg wszystko się wyświetla ale przy przekręcaniu kluczyka słysze tylko takie pstryk (dochodzące od tyłu) i na tym się kończy zabawa

Sytuacja z zeszłego roku : podpiąłem akumulator ale alarm się nie włączył, radio nie działało, przebiegu i godziny nie pokazywał i wtedy okaząło się że akumulator

ale teraz akumulator z tamtego roku (prawie nówka), ładowany... no i skoro alarm się włącza i wszystko chodzi nie wskazuje to na problemy z nim...
jakies pomysł od Szanowych kolegów ?? ?? :D

BetJar - Pią Kwi 24, 2020 14:46

Rozrusznik się zawiesił ? Jak przekręcasz kluczyk na rozruch masz "pstryk", cofasz kluczyk
i ponownie dajesz rozruch i jest "pstryk" i tak w kółko ? To na 99 % rozrusznik.
Walnij go kilka razy młotkiem, może zaskoczy, jeśli tak TO rozrusznik.

Dzisiaj idę pojeździć bezdaszkiem.

Malignus - Pią Kwi 24, 2020 16:23

Kiedy miałem eFa podobne objawy dawal mi wlasnie rozrusznik.Oraz żeby było ciekawiej kabel masowy podpięty do niego (skorodowal) Po wymianie kabla masowego jakiś czas było ok.Potem to samo co u Ciebie.Regeneracja rozrusznika.Wymiana lozyska z igielkowego na normalne i wszystko banglalo przez następne 30k mil.Potem auto sprzedałem.Silnik serii K zrobil u mnie ponad 70k mil bez hgf etc.Problem tylko z rozrusznikiem.
fanatyk1 - Wto Kwi 28, 2020 20:09

Zadam zapewne idiotyczne pytanie... :D ale gdzie dokladnie znajduje sie rozrusznik? i czy dostane sie do niego z poziomu bagażnika "od góry" ?
Malignus - Wto Kwi 28, 2020 20:18

Nie powiem :mrgreen: Auto odstawione do elektromechanika.Raczej od dolu,bez klapy inspekcyjnej.Ale nie sprawdzałem tego nigdy :mrgreen:
BetJar - Sro Kwi 29, 2020 00:01

fanatyk1 napisał/a:
i czy dostane sie do niego z poziomu bagażnika "od góry" ?

ZTCP to tak, +/- pod przepustnicą w dół, wyciągnij kratkę i sprawdź, demontaż przez klapę inspekcyjną.

Malignus - Sro Kwi 29, 2020 10:18

Lap sciage

Wymiana rozrusznika

fanatyk1 - Pon Maj 04, 2020 11:26

Dzięki, wykręcony, zamówiony nowy z Niemiec, w PL nie osiagalny. :D
Malignus - Pon Maj 04, 2020 19:48

Swojego zostaw i zregeneruj.Ale na zwykle lozyska,u mnie były igiełkowe
Po tym zabiegu był niezniszczalny :mrgreen: