Zobacz temat - [R200] Auto nie odpala
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Auto nie odpala

Spo - Wto Kwi 28, 2020 17:14
Temat postu: [R200] Auto nie odpala
Cześć mam nietypowy problem.
Pewnego razu do auta została wlana niby "mieszanka" do piły, od razu po walaniu i przejechaniu ok. 1km auto się zaczęło dusić, przejechane tak było ok.40km.
Na drugi dzień auto w ogóle nie chciało odpalić, rozrusznik kręci ale nie łapie.
Myślałem że to może być pompa paliwa przy baku i została wymieniona i dalej to samo. Co mogło się stać po takim czymś, mógł zatrzeć się silnik? filtr paliwa może mieć coś z tym wspólnego?
Proszę o pomoc!

sTERYD - Sro Kwi 29, 2020 01:05

Nie wymieniaj na ślepo. przede wszystkim warto by było wymienić paliwo w baku. Jesli będziesz pewny, że benzyna jest benzyną sprawdź cisnienie na listwie, albo wykręć listwe, i sprawdź jak wtryskiwacze rozpadają, bo prawdopodobniej to one się sypnęły jak coś było nie tak z paliwem.
nanab - Sro Kwi 29, 2020 12:56

Co to jest "mieszanka do piły", gdzie i po co była wlana?
Spo - Sro Kwi 29, 2020 13:18

sTERYD napisał/a:
Nie wymieniaj na ślepo. przede wszystkim warto by było wymienić paliwo w baku. Jesli będziesz pewny, że benzyna jest benzyną sprawdź cisnienie na listwie, albo wykręć listwe, i sprawdź jak wtryskiwacze rozpadają, bo prawdopodobniej to one się sypnęły jak coś było nie tak z paliwem.

Co mam tam dokładnie sprawdzić, paliwo tam jakby nie dochodzi nawet, do filtra paliwa idzie a z już nie.

sTERYD - Sro Kwi 29, 2020 21:55

Celujesz wtryskiwaczami w górę i kręcisz rozrusznikiem. Powinna się formować z każdego wtryskiwacza mgiełka stożkowa.
dawidd - Nie Maj 03, 2020 07:15

jeżeli paliwo z filtra nie wypływa to wymień filtr