Zobacz temat - [r75] Problem ze świecą zapłonową
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [r75] Problem ze świecą zapłonową

marek501 - Pon Maj 18, 2020 21:30
Temat postu: [r75] Problem ze świecą zapłonową
Witam kolegów!!! Od jakichś 3 tygodni czasami z rana odpalał jakby na pięć cylindrów dosłownie na kilka sekund . W ostatnim tyg. problem zaczął się nasilać i chciałem powykręcać świece i sprawdzić która wygląda "nieteges" I niestety jedna ruszyła się z wielkim oporem na pól może 3/4 obrotu i dalej niestety beton nie da się ruszyć ani w jedną ani w drugą stronę . Jakieś pomysły ? Zapieczona nie jest bo się trochę ruszyła , wkręcona raczej prosto . O co tu chodzi?
Mariuszczs - Wto Maj 19, 2020 00:36

Jeśli jest tak jak opisujesz to gwinty pozrywane.
marek501 - Wto Maj 19, 2020 10:28

To chyba grubszy problem .Dzis sprawdziłem poziom oleju, poszło ok 0,5l przez 500km (wcześniej tyle szło na 10tys km),prawdopodobnie zarzuciło olejem tą świece tak konkretnie że zrobił się od spodu grzybek z nagaru. Pozostałe sztuki -wygląd podręcznikowy. To nie na moją głowę i umiejętności - odstawiam auto do mechanika.
pozdr.

Dla porządku jakby kogoś interesowało - zapiekła się tak że wyszła razem z gwintem , koszt wstawienia tulejki 250 pln za robotę + nowa świeca i cewka. Nauka z tego taka - jak zaczyna wypadać zapłon na jednym z cylindrów reagować natychmiast zanim świeca zapierdzieli się tak że nie da wykręcić- taką poradę dostałem gratis od mechanika.