Zobacz temat - [r618i] nieodpowiedni korek chłodnicy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [r618i] nieodpowiedni korek chłodnicy

rafalgdyk - Czw Maj 28, 2020 07:36
Temat postu: [r618i] nieodpowiedni korek chłodnicy
Witam. Niedawno kupiłem sobie roverka. Trochę przy nim pomajstrowałem i odkryłem pewien problem. Korek chłodnicy wydaje się być za krótki, tzn dolna uszczelka nie dotyka "wypustki" w króćcu korka przez co układ nie działa prawidłowo.Różnica jest spora bo wynosi 6 mm, a według tego co pokazują mi sklepy internetowe dedykowany jest taki sam jak posiadam . Ktoś byłby na tyle miły i wrzuciłby zdjęcia swojego korka lub podałby wymiary jak to wygląda w innych autach,bo nie wiem czy wina jest w po stronie chłodnicy czy sprzedawcy wprowadzają mnie w błąd? z góry dzięki za pomoc :) (dorzucam zdjęcia żeby każdy wiedział co mam na myśli )






sTERYD - Czw Maj 28, 2020 10:39

Wygląda na sprasowany. Jest tam w ogóle sprężyna?
rafalgdyk - Czw Maj 28, 2020 10:57

Jest, pracuje. Porównywałem zdjęcia dedykowano wygląda identycznie. Znalazłem korek z rovera 623si. Jest dłuższy i wydaje się pasować co o tym myślicie ?


i dla porównania dedykowany:


sTERYD - Czw Maj 28, 2020 11:18

może po prostu ktoś zmienił chłodnicę
rafalgdyk - Czw Maj 28, 2020 12:00

Sprawdziłem chłodnica z 2.3 ma 32mm grubości moja ma 20mm. Czyli też odpada. Być może jest to jakiś dziwny zamiennik.. Chyba że ktoś sprawdziłby po prostu jaka ma głębokość króćca i jaki ma do niej korek? wtedy byłoby wszystko jasne :)