Zobacz temat - [FREELANDER TD4] Nie odpala po zwarciu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [FREELANDER TD4] Nie odpala po zwarciu

koki22 - Pią Cze 19, 2020 08:26
Temat postu: [FREELANDER TD4] Nie odpala po zwarciu
Witam wszystkich

Niestety pewnego dnia z mojej własnej głupoty przy wymianie pompy paliwa komputer zsunął się na plus akumulatora. Skończyło się nieciekawie.. po tym zdarzeniu przestała działać pompka, a wskazówka temperatury wskazuje maksa(rozrusznik kręci lecz nie odpala). W komputerze rozwarstwił się laminat, więc postanowiłem wymienić komputer raz z imo,cewką i pastylką do kluczyka z innego Free. Ku zaskoczeniu po wymianie ww rzeczy immo nie pozwala zakręcić rozrusznikiem. Wiec założyłem swoje imo wraz z cewka i pastylką. Rozrusznik kręci, lecz nie odpala.Po miesiącu kojenia nerwów stwierdziłem, żę sprawdzę czy odpala z placka i o dziwo zagadał, a silnik pracował.
I tu moje pytanie, wtryski potrzeba programować do nowego sterownika, czy szukać przyczyny w imo i jego kodowaniu ?

Pozdrawiam

dawidd - Pią Cze 19, 2020 21:29

Nie koduje się tych wtrysków, to stara pierwsza generacja CR. Zakładasz i ma działać.
A co komp mówi, jakie błędy wyrzuca?

koki22 - Sob Cze 20, 2020 11:26

Pokazuje błąd P0521 Podsystem-system kontroli prędkości i biegu jałowego (takie coś mi wyświetla)


Problem rozwiązany.