Zobacz temat - [R75] Czy klimatronic dział autonomicznie? DOKŁADKA
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Czy klimatronic dział autonomicznie? DOKŁADKA

dawidd - Nie Cze 21, 2020 21:05
Temat postu: [R75] Czy klimatronic dział autonomicznie? DOKŁADKA
Cześć, w związku z tym ze chciałbym wszczepić climatronic do MG ZR (rover25 dla niewtajemniczonych :) ) zastanawiam sie nad przeszczepem gratów z r75. Co prawda sa jakieś tematy o takich dokładkach z r45 ale po pierwsze one sa średnio dostępne, a po drugie tez materiały opisujące to skąpe.
W związku z tym mam pytanie czy panel climatronic działa autonomicznie czy potrzebuje do współpracy bcu albo coś innego?
Bede wdzięczny za podpowiedzi, ale tez jeśli ktoś ma materiały dotyczące climatronica w r25/45 to tez chętnie się zapoznam

MD - Nie Cze 21, 2020 21:39

W sumie, skoro robisz samopoziomowanie z R75, klimatronika z R75, to czemu nie przerzucić za jednym zamachem BCU z IKE z R75, podmieniając tylko wygląd zegarów? :D
dawidd - Nie Cze 21, 2020 22:01

no tez tak myślałem, ale zegary to grubsza zabawa wiec odpuszcza. Poziomowanie to w sumie pikus w porównaniu np z wsadzeniem projektorów hella clasic bixenon do lampy poliftowej na które się porwałem. Gdybym wiedział, ze to tyle czasu zajmie to chyba szukał bym innego rozwiązania

MG zr to bardzo fajne auto, ale jeśli chodzi o wyposażenie to trochę archaiczne - chce to zmienić na ile się da
Pytanie a climatronic z r75 nadal aktualne

marcin.misek - Nie Cze 21, 2020 22:16

Ciekawe pytanie..
Ale jak popatrzysz sobie na to co się dzieje na szynie i-bus to dojdziesz do wniosku że informacja o temperaturze zewnętrznej jest udostępniania przez IKE, wentylatorem steruje ECU - dzięki informacjom z ATC. Ponadto musiałbyś dołożyć czujnik nasłonecznienia.
A w ZR nie było automatycznej klimatyzacji ?

Nie mówie że jest to nie możliwe - ale będzie trudne :) Spójrz w Rave - mniej więcej będziesz widział jakie są zależności.

dawidd - Pon Cze 22, 2020 06:44

hmm, no to kiepsko. Chociaż myślałem ze nie będzie problemu ze względu na to, ze jak zasili się sam panel klimatyzacji (przy dokładanym sterowaniu webasto z pilota) to wentylator nadmuchu kabiny odpala i właściwie chyba wszystko co związane z klima/wentylacja działa.

Co do wentylatorów chłodnic to możne nie był by to wielki problem - nimi sterowała by obecna instalacja klimatyzacji. Trzeba by po prostu zastosować przekaźnik ktory wraz z włączeniem klimy na panelu z r75 uruchomi mój stary manualny system kiimy

O temp zewnętrznej nie pomyślałem, jeśli info leci z zegarów cyfrowo, to faktycznie problem. Co do czujnika nasłonecznienia i czujnika temp wewnętrznej to tez nie problem.

MG zr fabrycznie nie wychodziły z climatronikiem, były rzeźby:
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=100077&view=next
albo to:
https://www.mg-rover.org/...-325021&slide=1
Ale panel z 75 bardziej mi się podoba. W 2 strefy bym się nie pchał bo i po co. Przycisk od prawej strony temperatury by sie zaszpachlowało, cześć wyświetlacza z temp z prawej strony podobnie, tak żeby głupio nie wyglądało