Zobacz temat - [MGF] Osłona otworu serwisowego w nadkolu prawym tylnym.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

MGF i MG TF - [MGF] Osłona otworu serwisowego w nadkolu prawym tylnym.

gutek071 - Sro Wrz 02, 2020 14:22
Temat postu: [MGF] Osłona otworu serwisowego w nadkolu prawym tylnym.
Cześć, od ostatniej mojej wizyty sporo się w moim aucie zmieniło na lepsze. Kontynuując tą drogę chciałbym zamontować brakującą osłonę w prawym, tylnym nadkolu. Ściąga się ją w celu uzyskania dostępu do rozrządu i koła pasowego napędu alternatora. Przez to że nie ma jej na swoim miejscu, w deszczowe dni woda leci prosto na pasek i koło pasowe przez co pasek piszczy, a samo koło pasowe wygląda jak znalezione na dnie rzeki. Jak na moje umiejętności szukania rzeczona klapka-osłona nie istnie na rynku części zamiennych. W związku z tym mam prośbę do kogoś, kto taki element w swoim aucie posiada o fotografię tej części i najlepiej jej zwymiarowanie. Chciałbym to dorobić. Chyba, że ma ktoś zbędne, to chętnie kupię. Pozdrawiam
plp - Nie Wrz 13, 2020 14:30

Sam też poszukuję owej części więc jakbyć coś dorabiał to również byłbym chętny za odpowiednią opłatą :mrgreen:

Co do sposobu wykonania to widziałem na zagranicznych forach jak angole sobie z tym radzili- najpierw z kawałka drewna robili "wytłocznie", a potem kładli na nią arkusz sztywnego, termoplastycznego materiału (jakiś ABS chyba, dawali nawet linka do aukcji na e-bayu gdzie owe arkusze można kupić). Po ogrzaniu opalarką arkusz idealnie przyjmował kształt drewnianej wytłoczni- wystarczyło tylko dociąć wystające skrawki, wywiercić dziurki pod śruby i praktycznie tak wykonana osłona była nie do odróżnienia od oryginału.

Edit: wklejam link do tematu https://www.mgfregister.o...pic.php?t=16146

Malignus - Nie Wrz 13, 2020 18:51

Dokladam sie do tematu.Szukam obu plastikow bo mam jeden i uj wie od czego...
Linki do aukcji.Niestety tylko jedna strona.Kiedys widzialem komplet....
U Taty byly obie ale jak mechanik mu robil silnik,zagubil lewa oslone....

Cowa parts
Ebay uk




gutek071 - Pią Paź 30, 2020 21:32

Czy jest to ten element? https://www.mgfntfbitz.co...r-access-cover/
Czy to jakaś inna osłona?

Malignus - Pią Paź 30, 2020 21:36

nie mam bladego pojecia :mrgreen:
Zobacze na wiosne jak zdejme wszystko pod zmiane gratow.Dzis Red spi w garazu :P