Zobacz temat - [R75] potrzebuje pomocy dziwny dźwięk z wentylatora
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] potrzebuje pomocy dziwny dźwięk z wentylatora

lukasz-89 - Czw Wrz 03, 2020 18:37
Temat postu: [R75] potrzebuje pomocy dziwny dźwięk z wentylatora
Witam. Mam problem w Rover 75 kiedyś mi robil sash997 z forum ten silnik i szczotki od wentylatora. Teraz gdy włączam klimatyzację słychać jak by coś się tarło wydaje mi się że ten dźwięk dochodzi z wentylatora. Po czym po kilku sekundach już chodzi normalnie. Teraz już dźwięk jest dłużej w dodatku po włączeniu klimatyzacji nie załączyl się wentylator. Pomogłem mu rękę i się załączyl ale wydaje dziwny dźwięk oraz wydaje mi się że nie kręci na pełnych obrotach. Proszę o pomoc
christopher7 - Wto Wrz 15, 2020 08:01

Może mocowanie śmigła masz uszkodzone/wyrobione i samo śmigło o coś obciera :hm:
tmk752 - Wto Wrz 15, 2020 12:30

Ja mialem podobnie okazalo sie ze poruszyło sie wygłuszenie zderzaka. Steropian. Zdejmij zderzak i zobacz czy to to
wuctengapaua - Nie Paź 04, 2020 20:45

witam a ja mam taki problem ze silniczek do wiatraka został zrobiony 2 tyg temu z szczotkami a przewijanie go a jak wczoraj zobaczyłem ze juz sie nie kreci pojechałem dziś do mechanika i podłączył kompa i zrobił test wiatraka , prąd dochodzi do niego bo słychać takie cykanie i nie wiem czy to za jakieś za słabe szczotki założył albo ich nie wymienił
marcin.misek - Nie Paź 04, 2020 23:05

wuctengapaua napisał/a:
zrobił test wiatraka
i co mu wyszlo ?
wuctengapaua - Pon Paź 05, 2020 17:32

marcin.misek napisał/a:
wuctengapaua napisał/a:
zrobił test wiatraka
i co mu wyszlo ?

już nie pamiętam co gadał. Bezpieczniki są dobre bo sprawdzał i prąd przechodzi. Przed wyjęciem silnika wiatraka za pierwszym razem go tez odpalał go i tez było cykanie jak by chciał ale nie chciał kręcić wiatrak więc mogą być to znów szczotki albo magnes bo jak otwierał to serwis naprawczy silników to urwali mi magnes i go na klej zrobili może jak kupie używkę tylko z całymi magnesem to może zadziała zobaczę na dniach